Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK-s buszvezetők egy része...

A BKK-s buszvezetők egy része miért takarja el állandóan a FUTÁR fedélzeti számítógép képernyőjét az utasok elől?

Figyelt kérdés
BKV-s, Arrivás, annakidején még T&J-s sofőröknél is láttam ezt a szokást; gondolom nem akarják, hogy az utasok lássák, hogy mennyit késik / siet éppen a jármű (bár a menetrendből úgyis tudjuk), vagy esetleg még megszokásból takarhatják el (hallottam, hogy amikor még nem volt kötelező a zárt fülke, akkor előfordultak olyan incidensek, hogy az utas hozzányúlt)

2023. ápr. 5. 03:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy lássák , mi van a kijelzőn , ne csak mindenféle visszaverődés legyen.
2023. ápr. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Tessék?
2023. ápr. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem takarják le

miért tennék?

2023. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha eltakarná akkor ő se látná... annak lenne értelme?

Amúgy meg anno volt ilyen pletyka mikor beszerelték a futárt hogy a készülék nem szereti a meleget ezért lefagy mikor felforrósodik pl ha rá tűz a nap ezért volt aki rá tett valamit hogy ne forrósodjon fel és működjön mert akkor az utasok reklamálnak hogy nincs kiírva semmi, meg nem pofázik a hangos bemondó jaj mi lesz... Amúgy az ott lévő információ amúgy is a sofőrnek szól nem az utasnak tehát miért kéne azt látnia bárkinek? Az utasnak ott vannak az utastéri tájékoztatás kijelzők a buszon, megállóban, applikáció stb. A menetrend meg nagyon sok mindentől függ, pl az utasok hozzá állásától, a közúti forgalomtól, meg az egyéb közbejövő dolgoktól pl egy busz lerobban, valaki rosszúl lesz és mentőt kell hívni, váratlan forgalmi akadály így már nem is a papírformai menetrend van érvényben hanem amit bentről a forgalmista mond a sofőrnek. Ezért nem értem most miért olyan fontos a menetrend mert az amúgy is csak tájékoztató jellegű dolog pláne egy ekkora városban.

2023. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
91%
Neked nem mindegy amúgy? Semmi dolgod nincs a fedélzeti FUTÁR kijelzővel, ha annyira érdekel mennyit késik, megnézed az app-ban. :)) Amúgy megnyugtatlak, pont a magadfajta önkéntes rendőrök miatt akik jelentgetik a jv-ket, nem vagy csak nagyon kevesen szoktak késni/sietni önszántukból. :))
2023. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
5: "Neked nem mindegy amúgy? Semmi dolgod nincs a fedélzeti FUTÁR kijelzővel" - Annyira irritálnak ezek a lenéző válaszok. Miért ne érdekelhetné? Semmi titkos nincs ezen a kütyün, nyilván nem a sofőr "PIN-kódját" akarja lenézni, csak kíváncsi, esetleg buszbarát, szereti a tömegközlekedést stb.. Amúgy meg ki vagy te, hogy eldöntöd, ki mit kérdezhet?
2023. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy egy kicsit későn,csak pont most olvasom vissza a régebbi kérdéseket a témában. :)


Kérdező!

Én is nagyon sokszor elgondolkodtam ezen (ahogy minden máson is,ami buszokkal kapcsolatos). Én ilyet eddig három járművezetőnél tapasztalok állandó jelleggel (mind három Bogáncs Arrivás,8E,34,96/296/296A),ja és pár hete a BKV-s 46-oson. Én is csak arra a két lehetőségre tudok gondolni, hogy:

1. Fényvisszaverődések,ahogy teljesen reálisan le is írták előttem

2. Tényleg nem akarják, hogy az utasok lássák (az agglovolános, nyitott fülkés Volvo-kon és Merciken még a hármas ajtó mögül is rálátok, hogy zöldet,pirosat vagy kéket mutat)

Ez egyébként azért tartom valószínűnbbnek,mert az egyik Arrivás sofőrúr közül este kilenckor is ezt csinálja, és a 46-oson is pont délután,MAJD ESTE láttam, sötétben.

2023. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#1, #7 Köszönöm!

#2 Szövegértés egyes! :)


Időközben én is elgondolkodtam ezen: sötétedés után az utasteret nyilvánvaló okokból meg kell világítani (utasok ne menjenek neki kapaszkodóknak, ne üljenek mellé az üléseknek, ne aludjanak be és maradjanak fönt a járművön, leszálláskor tisztán lássák, hol van a járdaszegély, stb stb.) a vezetőfülkénél pedig fontos a sötétség (hogy a jv ne saját magát lássa a szélvédőn, hanem az utat) nyilván valamennyi fény előre szivárog és azok nagy része pont a fedélzeti számítógép képernyőjére világít rá


Múltkor az utolsó esti 97E-n egy élmény volt látni a 15-ös számot a Futáron; 50 helyett min 70-nel döngetett a vezér a Pesti úton; gondolom már nagyon otthon szeretett volna lenni. :)Városközpontnál a Ferihegyi úton tett le minket; a kanyart kb 40-nel vehette be. Ha nem ülök lazán elestem volna!

Amúgy pont ma adtam be a jelentkezésem buszvezető tanulónak; remélem nemsokára lehetőségem lesz megkérdezni a profiktól is ezt a kérdést! ^^

2023. máj. 18. 00:00
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 nekem is sok ilyen élményem van. ;)

Apropó, hogy a Ferihegyi úton rakott le az utcsó:

A garázsmenetes,csonka 202E-k is,amik csak az elágig mennek,na azok is ott szoktak lerakni. Az még Ikarus volt 2022. januárjában, egyértelműen ment a Ferihegyin a Dél pesti garázsba,de te biztos nem ikarussal mentél, gondolom. A kérdésem,ami felvetődött: az ikarusokon kívül is ad ki más típust a dél pesti a 17 kerbe?

Egyébként sok sikert kívánok! :)

2023. máj. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!