Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jó ötlet lenne,...

Szerintetek jó ötlet lenne, ha Budapesten egy új metróvonalon vagy akár egy felújított régin csinálnának egy olyan állomást, ahol az arculat magyar motívumokat tartalmazna? Mondjuk Makovecz stílust vagy kalocsai mintákat.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 13. 20:16
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem.
2023. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2023. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

A Makovecz-stílus mitől lenne magyar motívum? Annyira ifj. Rajk László is magyaros.

A kalocsai minta, meg kalocsai, nem kifejezetten magyaros. Nem tudok azonosulni azzal, hogy a vidéki a magyaros.


Meg ízléstelen is: Budapest hangsúlyozza a saját arculatát, ne máshonnan lopkodjon.


Szóval nem.

2023. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lenne jó ötlet. A Makovecz-féle stílust sosem kedveltem és szerintem nem is célszerű, a kalocsait meg sikerült annyira túltolni, hogy már hányingerem van tőle: már az égvilágon mindenre sikerült ráfesteni-rászitázni, egyre újabb giccses műparaszti elemekkel (búzakalász, csípőspaprika) kiegészítve.
2023. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A Makovecz-stílus igazából egy, az 1990-es évekre nagyjából kihunyt nemzetközi irányzat adaptációja volt. Bizonyos épületeit ugyan szeretem, de mi a francnak egy divatjamúlt iranyzatot olyan terembe erőltetni, amelyek rohadt messze állnak az organikus építészet Makovecz -fele lakóházkatedrálisaitól?


A népi motívumokkal jobban ki lennék békülve, de inkább csak installáció jelleggel, egy-egy állomáson , amelynek valódi kapcsolata is van az adott tèrséggel. Abszolút egyetértek azzal, hogy Budapestnek bőven van vagy tud lenni saját arculata, szóval nem kell nagyon vidékről kölcsön venni arculati elemeket.

2023. ápr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!