Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi okolta az ARC-Ikarus név...

Mi okolta az ARC-Ikarus név és arculat váltását?

Figyelt kérdés

Miért kellett a busz homlokfalán változtatni?

Nekem a régi jobban tetszik.



2016. júl. 28. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Neked. A megrendelőknek, mérnököknek, marketingeseknek meg nem.
2016. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kaphatnék valaki mástól is választ, aki a témában jártasabb?
2016. júl. 29. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy bizonyos cégek kiváltak 2014-ben az Ikarus égisze alól, így kooperációban dolgoztak tovább, aminek a hatására már nem használhatták a régi busztípus nevét.
2016. júl. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A busz gyártási jogát a szombathelyi ARC Kft. birtokolja. Ők 2010-ben társulatak a Széles-féle Ikarushoz, sok pénzt remélve. Az az ekkor tervben lévő hidrogénes hajtás miatt látott a sologban üzletet. Túl sok kocsi nem készült Ikarus névvel, mert Széles nem adott bele pénzt (sokszáz milliót kellett volna a járműre költeni, és nem biztos, hogy megtérült volna.) Így 2014-ben a felek különváltak, és az ARC a Mabival folytatja. Elvileg azonban Széles is gyárthatná az ARC-ket, de nála nnincs E6-os típusvizsga, és azt ő korábban sem akarta fianszírozni. Arculatvváltás a szegedi trolik miatt volt, ott helyiek szerint ocsmány - tényleg az - volt a régi design, és újat akartak. Végül az úgy sikerült, hogy a dízelek is megkapták. Szerinntem a régi homlokfallal pláne ronda volt a kocsi, de az újjal sem szép.
2016. aug. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Csak a lámpafészek körüli feketítést nem értem és miért jó, hogy több lámpa van elől?

2016. aug. 2. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!