Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Thököly úton járó buszok...

A Thököly úton járó buszok miért nem tudnak soha úgy odaérni Zugló vasútállomás megállóhoz, hogy felszállás után rögtön el tudjon indulni a busz, és ne kelljen a lámpára várni?

Figyelt kérdés
Vagy csak a buszvezetők várják meg szándékosan a következő zöldet? Akkor is, ha késésben vannak?
2023. ápr. 14. 21:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mert fontosabb szempont a biztonság?
2023. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azaz?
2023. ápr. 14. 22:21
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert a felszállást egy akkora megállóban nehéz kiszámolni. Vagy csukja rád az ajtót legközelebb, ha vársz a tömegben, de a lámpa meg zöldre vált, vagy mit szeretnél?
2023. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Te érted a saját válaszodat?
2023. ápr. 14. 22:50
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

4. Én értem a válaszát.

Állítólag alkalmazási feltétel, hogy a gyakorikerdezőt bosszantsák.

2023. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Akkor magyarázd el, mert nem értem.


Szerinte csak akkor lehet felszállás után rögtön átérni, ha rácsukja az utasokra az ajtót. Te érted, hogy ez logikailag miből következik?

2023. ápr. 14. 23:41
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ajtót akkor csukja be, és akkor indul, ha az utasok felszálltak. Nem akkor, mikor épp zöld lesz a lámpa. Ha te még kászálódsz felfele, mikor zöld a lámpa, akkor bizony ki fogja várni a következő zöldet, akkor is ha "feleslegesen" áll egy csomót. Az utasok életét ugyanis nem veszélyeztetheti azzal, hogy jujj még zöld, még átférek talán.
2023. ápr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7


Még mindig nem értem, hogy ez miképp indokolja azt, hogy szinte soha nem tud ajtócsukás után átmenni. Mert ugye ha egy lámpa mondjuk 25%-ban zöld, akkor minden negyedik busznak át kell tudnia mennie ajtózárás után, várakozás nélkül. Bármikor is záródik az ajtó.

2023. ápr. 15. 00:07
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az az érzésem, hogy semmit nem fogadnál el, ami nem téged igazol.

A város minden pontján gyakran előfirdul, hogy nem tud átmenni a a szabad jelzésen.

A busz behézkesebb, nagyobb, nem gyorsul úgy állóhelyzetből, mint egy személygépkocsi.

Nem is nyomhat padlógázt az álló utasok miatt.

És lámpás kereszteződésbe CSAK AKKOR mehet be a jármű, ha a szabad jelzés alatt el is tudja hagyni. Erre is figyelnie kell.

No meg a menetrendre is.

2023. ápr. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9


Nem, nagyon sok mindent elfogadnám. Azt természetesen nem, ami leírtok, hisz ostobaság.

2023. ápr. 15. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!