Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért alázza meg a Volánbusz...

Miért alázza meg a Volánbusz a MÁK-os kártyával utazókat? Kértem egy 90%-osat és az volt ráírva "fogyatékos kedvezmény". Nem vagyok fogyatékos csak olyan betegségem van amire jár, de nem szellemi dolog. Kicsit rosszul esett ezt olvasni.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 24. 15:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A fogyatékosság nem csak a szellemi roblémákat foglalja magába, csak mondom.
2023. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Miért, talán nincs igazuk?
2023. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor írja azt, hogy más vagy sérült. De ez a szellemi fogyatékosokkal szemben is megalázó.
2023. ápr. 24. 15:56
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem, ez csak néhány önérzetes emberkének megalázó, akik nincsenek tisztában a szavak jelentésével. A fogyatékosság, mint szó, önmagában nem sértő, ez egy állapotot jelez. Az, hogy ez egyeseknek sértő, az senkit nem érdekel. Minden elmeháborodott számára nem lehet új szavakat kitalálni.
2023. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Abban nincs igazad, hogy a "fogyatékos" szó egyáltalán nem utal "szellemi defektre".

Abban igazad van, hogy 1001 szofisztikáltabb módon is el lehetett volna a jegyet nevezni.

2023. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%

Hág ez mar csak ilyen

A diák jegyere az van irva, hogy diákkedvezmeny , a nyugdíjaséra a nyugdíjas kedvezmény, a fogyatékosera a fogyatékos kedvezmény.

Skandallum!

2023. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


No comment!

2023. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te valóban oktalanul leszűkítve értelmezed a fogyatékosságot.


Amit „MÁK-os kártyának” írsz, az, hatósági igazolvány.

A jogalapja

• fogyatékossági támogatás*, vagy

• aki, vagy aki után szülője magasabb összegű családi pótlékot kap.


* A fogyatékossági támogatással a 141/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet foglalkozik. Többek közt tartalmazza, hogy kinek a javára állapítható meg fogyatékossági támogatás.

Fő címek szerint van

• látási fogyatékos,

• hallási fogyatékos,

• értelmi fogyatékos,

• mozgásában fogyatékos,

• kromoszóma rendellenességgel élő fogyatékos.


Ha arra gondolnál, hogy így nem csak VOLÁNBUSZ-os sértés, akkor vedd figyelembe, hogy ez a jogszabály külön fejezetben tér ki az Európai Unió jogának való megfelelésre.


Sajnálom, hogy kellemetlen érzést váltott ki belőled, de ez a szóhasználat nem bántó, hanem helytálló.

2023. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy te magadtól kiválasztottál egy szót, amit sértőnek érzel, pedig ez a szó pont azért használatos, hogy senki ne érezze megalázva magát, kész komédia. Az meg, hogy te ezt MEGALÁZÁSNAK veszed a Volántól, kész röhej. Mi lesz a következő, mész a kúriához, mert a feleség megalázó szó, hiszen te vagy nejed kerek, egész emberek vagytok? :D
2023. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#3 Engem a "más" jobban sértene, mint a fogyatékos, elvégre attól még én is ember vagyok, meg én vagyok, nem MÁS. A sérült meg vagy jobban sértene, vagy nem érteném, hogy a könyököm meghorzsolása után miért nem kaphatok olyan jegyet.
2023. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!