Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fogyatékos gyermekemet busszal...

Fogyatékos gyermekemet busszal kell mostantól hordanom oviba. A hatósági igazolványt helyi járatos buszon csak egyszerűen felmutatom a sofőrnek? El kell, hogy fogadja, és ingyen mehetünk? Vagy van még más teendő is? (többi lent)

Figyelt kérdés
Visszafelé, mikor jövök haza, akkor nyilván már nem ingyen van, meg mikor érte megyek, akkor sem, csak ha velem van a pici. Így is úgyis kell a teljes árú bérlet. Szomorú vagyok, egyedül nevelem, kevés pénzből, és így nem sok haszna van a hatósági igazolványnak:( Pedig kizárólag az otthonunk és az ovi között fogom használni. Nincs erre valami egyéb kedvezmény, hogy ne kelljen teljes árú bérletet vennem, van valakinek információja erről? Minden segítséget előre is köszönök.

2018. jan. 26. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Gyermeked és 1 fő kisérő (a kisérő bárki lehet) helyi járaton ingyen utazhat a kártya felmutatásával. Helyközin és vonaton 90%-os jegyet kell váltani + kiegészítő, gyorspót, IC pótjegy ha az adott járathoz szükséges. Egyéb kedvezményeket nem ismerem.
2018. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs kedvezmény arra, hogy ne kelljen a visszaútra bérletet venned. Mivel az óvodások igazolvány nélkül is ingyen utaznak, így tényleg nincs sok haszna ennek.
2018. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, amikor teheted, menj be a buszos cég központjába, vagy olyan helyre, ahol mandátumuk van az értelmes válaszra..

Persze én ezzel nem elégednék meg, hanem tértivevényes levelet küldenék(500.-)a cégnek(nem emailt, sms-t, twittert)arra kénytelenek írásban válaszolni. Vita eseteén akár perdöntő lehet. Arra ügyelj, hogy a levél rövid, lényegretörő, érthető legyen.


Én így csináltam, megérte a befektetést.

A telefonos érdeklődést felejtsd el.


Sőt..amit itt olvasol, arra sem hivatkozhatsz.

2018. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Budapestről van szó?

Egy busszal jutsz oda, vagy átszállással?

Mert lehet, hogy nem érdemes bérletet venni, hanem csak jegyet.

Most néztem, Bp-bérlet 9500 Ft, 10 db-os tömb 3000 Ft.

Odafelé ingyen utazol, visszafelé jeggyel havonta kb. 6200-ért.

2018. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem Budapesten élünk, vidéki városban. Megpróbálok mindent, akkor azt a tértivevényes levelet is. Tényleg semmi haszna ebből a szempontból ennek az igazolványnak, ki van ez találva rendesen. Igazságtalan. Legalább, ha az ovi adhatna 1 igazolást, hogy csak oda közlekedem, akkor érvényesíthetnék a kedvezményt akkor is, mikor egyedül jövök haza. De ilyen lehetőségről sem hallottam sajnos.
2018. jan. 29. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!