Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A hatósági igazolvány érvényes...

A hatósági igazolvány érvényessége?

Figyelt kérdés

Megpróbálom érthetően kifejteni. Hat éve van hatósági igazolványom.

Mire kaptam: Gerincműtött vagyok és így tetilg fogyatékosnak számítok. Valamint emiatt tavaly nyárig emelt családi pótlékra voltam jogosult és az igazolványomon még mindig ez szerepel, vagy is hogy "magasabb összegű családi pótlékra jogosult". Érvényességét minden évben meg kellet "újítani".

Az igazolványom jelenleg agusztusig érvényes. Ez esetben, ha meg akarom "újítani" az érvényességét, akkor kérhetem a testi fogyogyatékosság miatt? Ha igen, ezt hogy tehetem meg? Remélem tud valaki segíteni. :D



2023. máj. 2. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Államkincstár utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt annak a személynek állít ki,

• aki fogyatékossági támogatásban,

illetve

•aki, vagy aki után szülője magasabb összegű családi pótlékban

részesül.


A fogyatékossági támogatás folyósítási szabályait, feltételeit a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló 141/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet tartalmazza.

Ide kattintva olvashatod el: [link]

Az 1-es melléklet sorolja fel tételesen azokat a fogyatékosságokat, amik alapján fogyatékossági támogatás jár; fogyatékossági támogatás esetén pedig utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolvány.

/A gerincet, gerincoszlopot latin nevén nem találtam a jogszabályban; „gerinc” szó(részlet) pedig csak egyszer fordul elő:

„5. Mozgásában fogyatékosnak kell tekinteni azt a személyt, akinek a helyváltoztatása az alább felsorolt segédeszközök állandó és szükségszerű használatát igényli:

be) egy végtag ortézis és gyógyászati segédeszköznek minősülő gerinc ortézis;”/


Fordulj a háziorvosodhoz; ő az alapja az eljárásnak. Ugyanis, a jogszabály azt tartalmazza, hogy

„A fogyatékossági támogatás iránti ügyben a kérelmező lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes kormányhivatal jár el.”

„A támogatás iránti kérelemhez mellékelni kell a kérelmező háziorvosa, bentlakásos szociális intézményben élő kérelmező esetén az intézmény orvosa (a továbbiakban: háziorvos) által kiállított orvosi beutalót , valamint a fogyatékosságot igazoló orvosi dokumentációt (a továbbiakban együtt: orvosi dokumentáció). Az orvosi beutalóban a háziorvos

a) nyilatkozik arról, hogy a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció a súlyosan fogyatékos állapot minősítésére alkalmas-e,

b) véleményt ad a kérelmező önálló életvitelre való képességének és önkiszolgálási képességének minősítéséhez,

c) nyilatkozik arról, hogy ha a kérelmező személyes vizsgálata szükséges, a vizsgálatot a kérelmező lakóhelyén, tartózkodási helyén vagy a vizsgálatot végző szervnél indokolt-e elvégezni.

(2) Amennyiben a kérelmező nem rendelkezik a minősítéséhez szükséges iratokkal, a súlyos fogyatékosság minősítésének előkészítése érdekében a háziorvos gondoskodik a megfelelő szakvizsgálatok elvégeztetéséről.”

2023. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kormányablakba menj be és ott elmondanak mindent, hogy mi hogy merre meddig. Nekem is ott csinálták.
2023. máj. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!