Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diák Országbérletnél hogy...

Diák Országbérletnél hogy kell kitölteni az adatokat?

Figyelt kérdés
A máv appban vettem meg a bérletet, ki is töltöttem az adataimmal: az Ig. szám helyén szerepel a személyi igazolvány számom (a két betűvel végződő), az OM azonosítóm helyén a diákigazolvány számom (7-essel kezdődő). Leolvastam a kódot a volán buszon, azt mondta a sofőr, hogy nem jól van kitöltve, az ő gépén a valamilyen diák igazolványnál szerepel a személyi számom. Pedig mind a két adat meg van adva, nála a diák nem jelenik meg. Legközelebb hogyan töltsem ki? Úgy gondolom, nincs pontosan feltüntetve, melyik adathoz melyik számot kell megadni.

2023. máj. 3. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Diákoknál az OM azonosítót kell megadni az igazolványszámnál.
2023. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És azt hol találom?

Illetve a sofőrnél az a szám még mindig nem látszik, csak az, amelyik az appban "Ig. Szám"-ként szerepel. Oda biztosan a személyi számomat kérte.

2023. máj. 3. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár én már vagy 20 éve nem vagyok diák, de egy rövid netes keresés után azt mondom, hgy au ig. számhoz a diákod száma kell, az om azonosítóhoz meg az om azonosító.

[link]

Ha ezek így rövidítve vannak az appban, akkor javaslom írj 2-3 sort az eszrevetel@mav-start.hu-ra, hogy javítsák már ki, írják oda pontosan, hogy melyik igazolványról melyik szám kell. Van elég hely a kijelzőn, nem kell spórolni a pixelekkel, írják ki hogy mit akarnak.

2023. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, írok nekik egy emailt mindenképpen. Többször volt már hasonló UX probléma, legalább egy kérdőjelet odatehetnének, ami megmondja hogy akkor pontosan mi kell és hova, ha utána meg megbüntetnek érte.
2023. máj. 3. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak megbüntetni, a bérleten feltüntethető az OM-azonosító, vagy a diákigazolvány kártyaszáma is. A sofőr lehet, hogy csak annyit lát, hogy “ig. szám”, de az lehet bármilyen igazolvány. Ha az ott szereplő szám egy diákon van, fel kéne engedjen..



A diákkedvezményes bérletekre semmilyen esetben sem kerülhet személyiszám, mert nem a személyid igazolja, hogy tanulsz.

2023. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!