Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan kell beolvasni a...

Hogyan kell beolvasni a bérletet a MÁV aplikáción keresztül?

Figyelt kérdés

Én is próbáltam, a busz söfőr is próbálta, próbáltam közelről, messziről, felvettem a fényerőt is, de nem olvassa be a kódot.


A busz söfőr így is felengedett szóval nem baj, csak így elmegy egy csomó idő a próbálgatással. Megbántam, hogy nem a kasszánál vettem meg.



2023. máj. 2. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez még kicsit tökölős, de az én tapasztalataim alapján a kasszánál vásárolt bérleteket sem olvassa le sajnos. Ha pedig igen, gyakran “a díjtermék nem validálható” hibát ír ki. Úgy próbáld, hogy nem közvetlenül alá tartod, hanem kicsit keresztesen elé. Bőven tarthatod 10-15 centire a validátortól. Van egy olyan típusú készülék, ami kis pöttyöt is vetít, próbáld úgy, hogy a kis pötty a kód közepén legyen.


Egyébként nekem is telefonom van, többnyire 15-20 másodperc még most beolvasni de előbb-utóbb belejövünk 💪💪


Vagy, remélhetőleg javítanak a masinákon is.

2023. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont most posztolt egyet a Volán: azt javasolják, a telefonos jegyet 6-20 centire tartsd a validátortól: [link]


Ebben az intervallumban távolítsd és közelítsd akkor, elvileg el kéne fogadnia.


Az is sokat segít, ha maximálod a telefonod fényerejét. Ha repedt, törött a kijelző, elképzelhető, hogy nem olvassa le.

2023. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a leolvasó nem a legjobb minőségű amit alkalmaznak... Gondolom megvettek egy rakás ilyen cuccot sokszorosan túlárazva, ahogy kishazánkban szokás :D Aztán a buszsofőr meg az utas majd copik vele.

Én ilyenkor azt mondom mindig a buszsofőrnek is, meg a kalauznak is, hogy amit én mint utas meg kellett hogy tegyek: megvásároltam a jegyet/bérletet, stb és azt a szabályoknak megfelelően úgy tartom magamnál akár papír, akár elektronikus formában, hogy leolvasható, ellenőrizhető, illetve nálam van a személyi, diák, MÁK kártya, akármi ami jegy/bérlet érvényességéhez még kell, akkor a továbbiakban engem hagyjanak békén. Ha nem tudják leolvasni az már ne az én problémám legyen. Oldják meg. Többszáz ember dolgozik ezeken a projekteken. Ha nem tudják megoldani, hogy működjön, akkor én mint Kiss Pistike rokkantsági ellátott nem fogom tudni szebben meg jobban odatartani a telefonomat ahhoz a kiba...ltázott leolvasóhoz.

2023. máj. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek. De az eddigi tapasztalataim szerint a sofőrnek nem fontos, hogy azon a készüléken validáld.


Esetleg segítene a helyzeten, ha nem lenne ilyen összetett a jegyen a kód – használhatnának QR-kódot, vagy olyat ami a mobiljegyeken van. Az NFC-t fel swm hozom mert az a volánbusznál a messzi jövő…

2023. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kód összetettsége teljesen mindegy.
2023. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma sikerült beolvasni és azt írta ki hogy nem valid (országosbérlet), a busz sofőr megnézte aztán csak legyintett rá és felengedett.🤣
2023. máj. 3. 06:38
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 nekem is volt ilyen technikai malőr :DDD


Előbb-utóbb javítják ezekwt a hibákat is.

2023. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nekem kedden még ment a beolvasás telefonról, ma reggel már nem, de persze felengedtek.
2023. máj. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!