Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Máv okosjegy mennyire rugalmas...

Máv okosjegy mennyire rugalmas járatok tekintetében?

Figyelt kérdés
Az adott két állomás (Ferihegy és Debrecen) között óra 43-kor és óra 48-kor megy két különböző járat. A korábbi 2:05 a későbbi 2:35 perc hosszú. Nem vagyok biztos benne, hogy elérem a 43-ast, viszont ha lekésem akkor a 48-asra már nem érvényes az okosjegy és várnom kell egy órát ha jól értelmezem? Érdemes akkor inkább eleve a 48-as járatra venni és inkább a hosszabb menetidőt választani? Külföldön szocializálódtam így elég kaotikus nekem a MÁV jegyrendszere.

2023. máj. 7. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Nézd meg, hogy milyen vonatnemben közlekedik az adott két vonat (gyors / IC / személy)


Ha mindkét vonat ugyanazon a vonalon közlekedik, akkor az IC/gyorsvonatra megváltott jeggyel felszállhatsz a később induló személyvonatra.

2023. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BlackSword ***** válasza:
100%
Mi a kaotikus abban, hogy veszel egy jegyet egy vonatra és az arra a vonatra érvényes... de most komolyan???
2023. máj. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az Okosjegy konkrét vonatra szól , tehát ha lekésed, buktad az árát. Így ha bizonytalan , melyiket ered el, akkor a drágább, nem vobathoz kötött jegy jobb választás.
2023. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 Pont ez a kaotikus, hogy nem tudom milyen jegyet vegyek xD Ahol jelenleg élek ott adott állomások között tudsz jegyet venni adott napra és a két állomás között érvényes a jegy (lehet egyszeri, vagy oda-vissza) függetlenül a vonaltól. Ha egy órán belül megy 3 különféle vonat a célállomásomra akkor nem kell nézni melyikre szálljak fel mert bármelyikre jó a jegy. Ezen felül nem létezik a helyjegy és pótjegy intézménye sem.
2023. máj. 7. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Okosjegy: nagyon olcsó, de csak az adott járatra érvényes és limitált számban elérhető.

Menetjegy + helyjegy: ez a normál ár, a menetjegy része érvényes bármelyik vonatra, a helyjegy része csak az adott vonatra szól.

Ha lekésed, akkor csak a helyjegyet kell megvenned a másik vonatra.

2023. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat. Tehát ha jól értem, akkor érdemes a menetjegyet megvenni előre ami érvényes IC-re és a később induló személyre. Aztán amikor látom, hogy elérem a korábbi IC-t akkor az appon ott helyben megveszem a helyjegyet (és/vagy pótjegyet)? Lehet hülye kérdés, de kell a pótjeggyel foglalkoznom?
2023. máj. 7. 12:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A menetjegyet bármikor megveheted.

Felesleges azzal bonyolítani, hogy külön veszed meg.

Ha tuti, hogy eléred, akkor vedd az okosjegyet. Ha nem tuti, akkor menetjegy + helyjegy. És akkor a menetjegy részét felhasználhatod bármelyiken.


Amúgy a pótjegy már december óta gyakorlatilag megszűnt.

2023. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, mondjuk ha a 43-as IC-t lekésem akkor lehet a 48-as személyt is ezért inkább csak ott veszem meg. A repülőgép előtte lévő óra 55-kor száll le elvileg, ezért nehéz tervezni.
2023. máj. 7. 13:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!