Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volán buszon miért van néha...

Volán buszon miért van néha felfüggesztve az érvényesítés a validálógépeken?

Figyelt kérdés
Amikkel ugye be kéne olvastatni az ország/vármegye bérleteket. Dehát ha fel van függesztve az érvényesítés, akkor nem olvassa be, csak a sofőrnek lehet felmutatni. Viszont pl a következő megállóban hallani, hogy csipog, szóval addigra meg jó lesz...

2023. máj. 8. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden baja van már. Ezt úgy mondom, hogy tök jó, hogy idáig eljutottunk, de rengeteg gyermekbetegsége van a dolognak..


Én eddig ezekben a szituációkban nem tudtam validálni a bérletem:

- valakinek előttem a sofőr jegyet adott el (akkor ki is írja a validátor, hogy "értékesítés folyamatban)

- ha két megálló között próbálod érvényesíteni - > csak a megállóban vagy a közelében lehet validálni


Ha ezek közül valamelyiknél bebugol a gép, lehet, hogy valahogy orvosolni kéne a problémát, mert történik ilyen is. Viszont a sofőrök nem tudják, hogyan kell helyrehozni...

2023. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Eddig kb. 10x utaztam busszal, mióta országos bérletem van, abból 5x sikerült beolvasni, 5x pedig csak mutattam.
2023. máj. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy mindent magától próbál kitalálni a gép ahelyett, hogy a sofőrre bíznák a vezérlését. Például ha megáll a busz a sofőrnek legyen lehetősége bekapcsolni a jegyérvényesítőt, aztán ha mozgást érzékel kikapcsol. Vagy kössék az első ajtót nyitó és záró gombra. De önmagában a GPS alapú meghatározás pontatlan és ilyen hibákat szül. A másik, hogy lehetne valami segítség, például piros csík mint a hagyományos vonalkód olvasókon, ami által be tudod lőni, hogy hova is tartsd a kódot, hogy lássa a gép.
2023. máj. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#3 van rajta, csak olyan halovány, hogy alig lehet látni.. ezen kívül is meg tudnám kérdőjelentkezni a minőségüket, elvégre ha jó helyre tartod, sem olvassa be azonnal.


Én eleinte azonnali reakcióra számítottam, aztán mikor nem olvasta be, akkor meg elkezdtem mozgatni mindig. Mozgás közben meg egyáltalán nem működik, szóval most 15-20 centivel tartom alá, a halovány fényben valahová, és akkor talán beolvassa...


NFC funkciót kéne alkalmazni a MÁVappban, illetve papír bérlet helyett közlekedési kártya.

2023. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert net kapcsolat kell a validáláshoz. Olyan megállóban, ahol nincs a készüléknek netje, nem működik.
2023. máj. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom mi értelme ennek. De remélem hamarosan eltörlik ezt az érvényesítést,eddig nem volt gond ha csak felmutattuk most meg igen? Arról nem beszélve,100 ember megfordul egy nap a buszon be is kattan majd a gép egy idő után. Semmi értelme. Ha valaki jegy nélkül utazna fel se engednék. Az ellenőr úgyis megbűnteti azt akinek nincs valami rendben
2023. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6 valahogy ellenőrizni kell a bérleteket. Ez a sofőr orra alatt egy cetli elhúzása már tarthatatlan volt. Jó lesz ez, csak még navítani kell rajta.


Ellenőr meg van vagy 40 az egész országra, döntő többségük helyi járatos.

2023. máj. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért van felfüggesztve mert valószínűleg nem a megállóban volt a busz, sőt, ha a sofőr nem nyomja be a gépen melyik megállóban van, akkor is fel van függesztve. Gondolom ennek az az értelme, hogy megállón kívül ne lehessen utólag érvényesíteni. Én eddig kb. 10 különböző buszon utaztam mindegyiken jól látható volt a piros csík még napsütésben is.


Minden géphez kaptak egy használati utasítást tudniuk kellene mikor mi a teendő, már ha elolvasták

2023. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
7 De mit kell azon ellenőrizni ha rossz lenne ki sem adnák igazolvány nélkül azon meg mit ellenőriz akkor? Meg úgyis szólna az illető hogy rosszul írtak valamit. Inkább azt kéne ellenőrizni hogy a helyi járatos buszon hányan bliccelnek lenne jó pár ember az biztos.
2023. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Érvénytelen bérlettel meg úgysem tud utazni mert 1jén lejár és kötelező megvennie.
2023. máj. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!