Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme van többször...

Mi értelme van többször szólni egy tinédzsernek hogy adja át az elsőbbségi helyet egy rászorult személynek ha úgysem fogja?

Figyelt kérdés
Én nem értem hogy múltkor amikor tömegközlekedéssel utaztam és egy súlyosan mozgássérült ember leakart ülni de egy 17-18 év körüli fiú pont előtte foglalta el 1-2 ember szólt neki hogy “adja már át a helyet” mire ő elküldte őket melegebb éghajlatra (durvább stílusban mint az átlag) de úgy 1-2 peric még ezután is szóltak pedig addigra már valaki más át is adta a helyét. Na most azt nem értem ennek mi értelme egy tinédzser aki ilyen stílusban beszél és így viselkedik 100% hogy soha nem adná át a helyet tehát az egész teljesen értelmetlen. Ugyan nem volt kisebbségi (mielőtt még írná valaki) sőt inkább kifejezetten jól öltözött volt de még így se volt értelme szólni neki többször. Nem a szülője, nem is ismeri még is rászól valaki más gyerekére. Máskor is láttam olyat hogy tinédzserek tömegközlekedési eszközökön cigiznek vagy hangos zenét hallgatnak és rájuk szólnak de azt nem értem miért mert kivétel nélkül 100%-ban hatástalan volt. Azt megértem ha valaki szól egyszer de utána a stílusból rá lehet jönni hogy van e értelme az adott gyerekkel tovább kommunikálni vagy teljesen értelmetlen. Majd egyszer felnőnek de addig is ezt a viselkedést valószínűleg folytatni fogják és nem azért változtatnak rajta mert valaki a buszon azt mondta hogy nem kéne így viselkednie. Most nem akarom hogy a válaszok a tinédzserek viselkedéséről és a mai borzalmas gyerekekről szóljanak mert a többség Magyarországon nem ilyen de aki meg igen azon nem lehet változtatni. A kérdésem az értelmetlen konfliktusokról szól, mert az hogy néhány tinédzser borzalmasan viselkedik egy dolog de a felnőtt utasok miért kezdenek “vitát” mikor mind tudjuk hogy semmi értelme? Ha valami úgyis mind1 akkor az nem csak felesleges konfliktus?

2023. máj. 19. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Tinédzserek is lehetnek fáradtak, lehet sérülésük, bármi. Az is simán lehetséges, hogy nem volt apja, aki megnevelte volna.
2023. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es. Ez most nem a gyerekek ellen szól vagy az adott gyerek ellen. Amikor azt írtam hogy a “tinédzserek viselkedése néha borzalmas” más esetekre is gondoltam és csak a viselkedésükre de nyilván csak tinédzserek. Amiről viszont a kérdésem szól az pont az hogy mi értelme “zaklatni” akár egy tinédzsert akár egy felnőtt embert akinek a viselkedésén látszik hogy semmi értelme kommunikálni vele. Most ha egy felnőtt is hangosan ordibálva küld el mindenkit melegebb éghajlatra amikor rászólnak pl ne szemeteljen a buszon akkor mi értelme folytatni vele a kommunikációt innentől? Egy tinédzsernek még nyilván mentsége hogy tinédzser de az hogy buszon idegenek szólnak neki 100-szor egymás után hogy nem kéne így viselkednie az nem fog változtatni a viselkedésén és a cigizést se hagyja abba, az elsőbbségi helyet sem adja át a vak embernek vagy a súlyosan mozgássérültnek, vagy éppen bármit amit csinál úgysem fejezi be akkor mi értelme belemenni ebbe az egészbe? Számomra sokkal kényelmesebb lenne úgy utazni hogy nem hallgatom ezt az egészet.
2023. máj. 19. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Ez a liberális nevelés eredménye. Amelyik gyerek soha nem kap egy megérdemelt atyai pofont, az ilyen paraszt lesz.
2023. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Úgy gondolják a többiek, hogy jár a hely a nyugdíjasnak(ami amúgy így is van, mert nekik van kitalálva), és felháborítónak tartják, hogy a kisgyerek nehogy már elvegye tőlük. Na meg ott van az is mögötte, hogy úgy néz ki a gyerek, hogy nem tud bennük kárt tenni, ezért mernek szólni neki. Mikor szólnának egy cigány bandának szerinted? Soha. Meg azért jól eshet az egész napi szivatást a munkahelyen levezetni valakin, ahol nem lesz következménye.
2023. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen az egy másik dolog amikor a nyugdíjasok ilyenkor egymás közt beszélnek arról mindenért hogy “jaj ilyenek ezek a mai fiatalok” de itt most nem erről van szó hanem arról amikor valaki vagy 1-2 ember a kifejezetten durván viselkedő tinédzserekre vagy akár éppen egy alkoholista hajléktalanra szól rá/szólnak rá valami miatt és egyenesen “vitát” kezdenek ami egy ilyen helyzetben teljesen értelmetlen. Az hogy egy mozgássérült személy (nem egy nyugdíjas előtt) előtt gyorsan elfoglalja az elsőbbségi helyet 17-18 évesen nyilván nem helyes viselkedés ezért ilyenkor megértem ha rászólnak egyszer, de a válasza után már 100%-ban egyértelmű volt hogy nincs értelme szólni neki, ennek ellenére 2-3 percig folytatták. Az is igaz hogy amikor viszont roma származású gyerekek/fiatalok szálltak fel a 83-as buszra és elkezdtek ott hangosan énekelni tapsolni meg csapkodni az ülést az ablakot akkor majdnem az egész busz leszállt, én nagyon siettem ezért csak előre ültem.
2023. máj. 19. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi normák szerint élünk és viselkedünk közösségben. Ha valaki súlyosan kihág, akkor a közösség helyre teszi. Márpedig egy rászoruló elől elvenni a helyét és látványosan átnézni rajta még a mai egoista világban is kivágja a biztosítékot, ha egyre kevésbé is. (Kilenc hónapos terhes vagyok, alapvetően mindig van aki átadja, de jártam már másképp is.) Nem, nem egyszeri szólással, hanem addig igazítja az illetőt a közösség, míg elkezd tűrhetően viselkedni.


Az egy más kérdés, hogy a közösség tanul is, tehát olyankor fog elkezdeni vitatkozni meg helyre tenni, ha annak 1) van értelme és esélye hogy eljut az illető tudatához, márpedig egy jól szituált tinédzsernél ennek van esélye, 2) nem jár aránytalanul magas rizikóval. Kormolt barátainknak én sem szívesen tartott etikett órát, mert lehet hogy mire a mondandóm végére érek, egy pár lyukat szerzek a mellkasomba. Nem mondom hogy ez a normális, de ez van.

2023. máj. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-assal értek egyet. Túlságosan szabadon vannak nevelve, semmi kontroll, sehol egy atyai pofon, S ez borzasztóan látványosan hiányzik.
2023. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!