Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet csinálni, ha többszö...

Mit lehet csinálni, ha többszöri szólásra se engednek el a mozgólépcsőn?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban találkozok ezzel. :(

Sietnék, utolérek valakit aki áll a mozgólépcsőn (valaki mellett), ilyenkor legtöbbször elég ha szólok normálisan, hogy "elnézést, átmennék, köszönöm", de egyre többször fordul elő hogy az illető a füle botját se mozdítja, hiába szólok 3-4-szer egymás után. (Másodszorra meg szoktam kocogtatni az illető vállát, hátha hallássérült vagy csak zenét hallgat vagy bambul).


A kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet tenni?

Próbáljam újra és újra? Furakodjak át? Várjak tétlenül mikor sietnék?

Ti mit tesztek/tennétek?


2019. nov. 20. 16:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Finoman odébbterelem. De vigyázni kell, ha ott bárki legurul a lépcsőn, magyarazhatod a bizonyítványt...
2019. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudsz mit csinálni ha nem enged el nem köteles,olvas utánna nyugodtan ilyen sehol nincs csak a magyaroknál, indulj el korábban hogy ne legyél késésben, főleg ilyenkor amikor bejön ez a rosszabb esős idő és ezt nem csak a mozgólépcsőkre értem, azért van ennyi közúti baleset is mert nem veszik figyelembe a szabályok betartását, és mi ér többet az a pár másodperc ami vagy sikerül vagy nem , vagy az életed.
2019. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"indulj el korábban hogy ne legyél késésben"

Na ezt soha nem értem.

Aki ezt írja, az nem dolgozik? Vagy ilyen full kötetlen munkaidőben dolgozik? Vagy tényleg lazán odavágja a főnökének, hogy "mostantól korábban lelépek, nem várom meg a munkaidő végét, cső"?

Reggel meg simán szívesen kel 1-2 órával korábban?

2019. nov. 20. 16:59
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Igen ilyenkor őszi téli időben korábban kell indulni otthonról főleg ha tél van és mondjuk pl. esett a hó hogy időben beérj a munkahelyre,hazafelé meg ezt bele kell kalkulálni hogy igen lehet kicsivel később ér haza az ember de legalább hazaér, számomra ez érthetetlen hogy ezt egyesek még mindig nem tudják.
2019. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 2-es, legalább hülyeséget ne beszélj meg magyarozz. Londonban mindenki képes a megfelelő oldalra állni, ha te ott teszed az agyad, igen sok gúnyos “excuse me!”-t fogsz hallani, az olaszoknál, oroszoknál meg egyszerűen félrelöknek, ha nem bírod betartani ezt.

A szabályról meg annyit, hogy itthon (is) vannak olyan állomások, ahol ez konkrétan ki van írva. Keménykedhetsz persze, hogy neked jogod van a bal oldalhoz, ne pofázzon bele senki abba, hova állsz, de ha ennyit pattogsz, csúnyán meg fogod ütni egyszer a bokádat.


Kérdezőnek:

Én szerencsére még nem találkoztam olyannal, aki ne állt volna félre, általában alapból jobbra állnak az emberek, aki mégsem, az mondjuk azért, mert törött kezű, netán vak és a kutyája van mellette stb, itt nyilván nem is fogok furakodni.

Ha 3-4x sem reagál, kérdezd meg, hogy tud-e magyarul.

2019. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 zebulon66 ***** válasza:
92%
Én is csak kérni szoktam engedjenek el, igaz meg szoktam jegyezni sokkal egyszerűbb ha igyekszünk alapból a jobb oldalra húzódni.
2019. nov. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#4

"Kicsivel", ja, úgy 1 vagy 2 órával. :)))

2019. nov. 20. 17:49
 8/21 anonim ***** válasza:
38%
ma 17:41 nem kell személyeskedni csak leírtam szerintem az ember élet többet ér mint pár másodperc a mozgólépcsőn vagy bármely közlekedésnél gondolom nem szeretnél balesetet okozni, és a sok ország amit példának írtál nem kell valótlanságot írni.
2019. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Vicces, hogy te kérsz számon mást személyeskedés címszóval, miközben okoskodsz, hogy a kérdező keljen korábban meg balesetveszély blablabla. Előbbihez semmi közöd, utóbbi meg egyszerűen nem igaz. Semmi balesetveszélyes nincs abban, ha valaki SÉTÁL a mozgólépcsőn (mert a kérdező sem arról a pár hülyéről beszélt, akik futnak, lökdösődnek). Normális országokban teljesen jól is működik a rendszer, ha nem hiszed, járj utána magad. Jobb oldalon állunk, a balosok meg haladnak felfelé folyamatosan. Ennyi a nagy titok.
2019. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Fölös ezen vitázni, mert mint tudjuk: Mo.-n ki így, ki úgy gondolkodik, sosincs egységes nézet semmiről sem.

Ha valaki siet, akkor tegye, ha meg nem, akkor meg álljon jobb oldalra.

Szerintem ez is kezd olyan lenni, mint az autópályák használata: 130 a max. sebesség, de aki a belső sávban megy, annak nem...

2019. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!