Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért különböztek a színükben...

Miért különböztek a színükben a régi M3-as metró szerelvényeinek a kocsijai?

Figyelt kérdés

Ezen a felvételen is látszik pl az elején, hogy az első 2 kocsi nagyjából egy színű, a 3. sokkal fakóbb. Ennek mi az oka? Tudtommal se a nagyvasúton,se a héven nem szedik szét a motorvonatokat, illetve az M2-es,M4-es, társainál se. Itt ez működik vagy más az oka?


https://www.youtube.com/watch?v=sX-jDiotijQ



2023. máj. 20. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elhangzik... 40 éves kocsik.

Attól még, hogy üzemszerűen nem sorolnak ki kocsit szerelvényből, 40 év alatt van rá példa.

2023. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A régi metrók össze-vissza voltak. Szinte hetente változtak az összeállítások. Ha egy rossz volt, kivették, helyére másik, oszt csókolom, ott még ez működött.


A kocsik színe meg attól függ, törődtek e az adott kocsival vagy nem. Voltak extrém rozsdásak, mint pl. a 294, vagy a "Sebhelyes" 321, amit leöntöttek savval, de voltak szépen lefestettek is, mint a 255.

2023. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Anno a metrószerelvények kocsijait össze-vissza kapcsolgatták, a néhány egységes szerelvényen kívül (Barbi, Vízipók). A külső festésük is különbözött, eleinte a felső részük zöldeskék volt, majd világoskék, később egyforma sötétkékek lettek a kocsik. Nemcsak kívülről különbözött a színük, a belső terük is más színű volt, egy szerelvényen belül 2-3 belső dizájn is váltakozott. Volt a hagyományos zöld, majd jöttek szürke, drapp, famintás belső festésűek is. Elsősorban a 3-as vonalon járó 81-es sorozatú szerelvények voltak összevissza keverve, a 2-esen viszonylag egységes szerelvények jártak. Ha jött a szerelvény, én általában egy világosabb belső terű kocsit valasztottam a komor zöld helyett.
2023. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3:

A zöldekben voltak az Art Deco-hoz hasonlítható '50-es évekbeli kereklámpás izzók, amik olyan gyenge fényűek voltak, hogy olvasni sem lehetett alattuk, ráadásul annyira bántotta a szemet, hogy az nem igaz, én is inkább az ilyen neonos, erősebb fényű kocsikat kerestem.

[link]

2023. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: A neonosok között is volt még zöld festésű, talán az izzósok csak a 2-es vonalon jártak (Ev sorozat), és akkor egy szerelvénybem minden kocsi olyan volt, de lehet hogy azokat is keverték. És az izzók az állomás előtti szakaszhatárnál villantak egyet.
2023. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!