Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tegyek az országbérletemmel?

Mit tegyek az országbérletemmel?

Figyelt kérdés

Szóval már annyira használtam (nagyon sokat) az elmúlt 1 hónapban, hogy a bérletemnek az a kód része annyira elkopott már, hogy nem bírom beolvasni. A vonaton a kallernak, buszon meg a sofőrnek szoktam már előre szoktam mondani hogy nem biztos hogy betudom olvasni a bérletet. Múltkor a buszon már emiatt majdnem jegyet kellet vennem, mikor mondta a buszsofőr hogy megnézi de legközelebb vegyek újat.

Az egyik barátom azt mondta, vegyem meg a MÁV appból, és akkor nem lesz probléma, de én attól félek hogy meg az app lefog fagyni.

Ti vennétek újat vagy megvárnátok míg lejár? (8 nap múlva lejár)

Figyelembe véve azt hogy, diák vagyok és sokat utazok még addig.



2023. máj. 22. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában úgy szokott lenni, hogy ha még olvasható, akkor a pénztárban újranyomtatják.

Nem tudom, hogy ez az OB-nél is működik-e.

2023. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja én is erre gondoltam a kérdés felrakása után, hogy megpróbálom valamelyik jegypénztárnál a bérletet újranyomtatni...
2023. máj. 22. 10:19
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudjuk, hogy a BKK hőpapírja egy hónap múlva már alig olvasható, de a MÁV papírja ennél azért jobb volt, már ők is spórolnak? Nem lesz ennek jó vége. Amúgy tegnap itt is valakit lecseszett a buszsofőr, hogy tartsa tokban, de tokból meg a leolvasó nem fogja leolvasni mert visszaveri a fényt.
2023. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként a megoldás, hogy nem "meztelenül" teszed zsebre, hanem müanyag tokban tartod, akkor nem kopik el
2023. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló


Műanyag tokba van rakva a bérlet..

2023. máj. 22. 10:32
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
kérdező, nyugodtan vedd az appban. nem fagy le, ha gyenge az interneted, kicsit lassabb. de mivel működik anélkül is, csak kapcsold ki a netet amikor megnyitod a bérleted és azonnal betölt.
2023. máj. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

UPDATE:


Azóta voltam a Volán jegyirodájánál, de onnan elküldtek melegebb éghajlatra. A MÁV jegyirodájában voltam ott pedig igazolást adtak a bérletemről.

2023. máj. 26. 09:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A volánosok adtak hozzá egy külön kis tokot, nekem abban van, és bírja. Jövő havihoz kérj, hátha adnak még, amikor a MÁV-ot kérdeztem, mondták, hogy ők nem készültek ilyennel.
2023. máj. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8

Tegnap vettem Országbérletet Volánbusz jegypénztárban, a banya a pénztárban nekem nem adott hozzá tokot, még kérdeztem is (kifizettem volna az árát), azt mondta papír-írószer boltban tudok venni hozzá.

Úgyhogy betömtem az irattokomba az igazolványaimhoz oszt' jónapot...

2023. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MGéza ***** válasza:
100%
Igen, az app a legjobb megoldás. Beszálláskor a QR kódot beolvasod és mehetsz.
2023. máj. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!