Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy MÁV jegypénztárnál lehet...

Egy MÁV jegypénztárnál lehet úgy venni ország-vármegyebérletet, hogy meglegyen fizikai és virtuális formában is?

Figyelt kérdés
Én a fizikai változatot preferálom (a telefon ugye lefagyhat, lemerülhet, főleg az enyémmel simán előfordulhat, hogy rosszalkodik), viszont a papír alapúval meg az a baj, hogy megkopik, nekem 2 hét alatt sikerült megkoptatnom a vármegyebérletemet, és nem olvassa a jegyvizsgálók készüléke... Úgyhogy tartalék szempontból kéne egy virtuális példány is belőle, ha a fizikai példánnyal lenne valami. Nem két külön bérletre gondoltam (drága lenne 2 külön bérletet venni...), hanem hogy ugyanaz legyen, csak papír és digitális formában is meglegyen. Ilyet lehet?

2023. máj. 30. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Vagy ez, vagy az.

Vegyél normális telefont, vagy tedd a papírt tokba.

2023. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb, ha veszel egy átlátszó szilikon tokot a telefonodra, és alá berakod a vármegyebérletet. Rengetegen csinálják így BKK-bérlettel, a vármegyebérletnek esetleg be kell hajtanod a szélét. Persze ha azt a helyet már a BKK (vagy annak megfelelő) bérlet foglalja el, akkor nem nyert.


Nem próbáltam, de feltételezem, hogy a vármegyebérletet nem lehet kinyomtatni, ha digitálisan veszed (a sima jegyeket ki lehet, letölthetsz pdf-et, nem csak az alkalmazásban mutathatod meg). Nincs digitális vármegyebérletem, különben megnézném neked.

2023. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A telefon hője koptatja a feliratot, nem jó megoldás. Egyszerűen nem testnél meg telefon mellett kell tartani, hanem külön tokban a táskádban. (Igen, tudom, sok ember nem hord táskát, de egyelőre mégis ez a megoldás. )


Ezen kívül ki is cseréltetheted ingyen, csak várd ki a papírmunkát.

2023. máj. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
21%
Megveszed papíron, lefényképezed telefonnal, és a telefonról olvasod be a kódot, az eredetit védett helyen tartod magadnál. Ha ellenőr vagy a sofőr kéri, az eredetit mutatod meg.
2023. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!