Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A diákok miért nem használhatj...

A diákok miért nem használhatják tanév végéig a májusi bérletet?

Figyelt kérdés
Ha már 06.05-ig használható, akkor 06.16-ig már csak egy pár munkanap. Szeptember előtt is megengedik, hogy előtte néhány augusztusi napra érvényes.

2023. jún. 3. 12:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
7: Önkori választás 2023-ban.
2023. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
A félhavi minálunk csak a teljes árura vonatkozik, de nem ezt érzem a legnagyobb diszkriminációnak, hanem, hogy önkormányzatfüggő, hogy mely városban támogatják a 14 alattiak díjmentes utazását.
2023. jún. 3. 16:14
 13/28 hypno ***** válasza:
100%

#12


Aki ki tud szorítani valami pénzt a srácokra, az ad támogatást még ha a kormány egyébként kirabolja, aki meg nem, az nem.


Mondhatnám ki milyen önkormányzatot választott magának...de ez nem volna igazságos, mert nagyon nem egyformán vannak eleresztve.

De nyugi, a jövő évi költségvetésben csökkentette kormány az önkormányzati előirányzatokat, miközben a szolidaritásinak hazudott adót emelik, vagyis lehet hogy másoknk sem fog rá jutni...de legalább megdöglik a sszoszszéd tehene is.

2023. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy igazságtalannak érzed? Kifizetsz egy egész havi bérletet, kapsz egy egész havi utazási engedélyt. Ez szerintem igazságos.


Arról nem az önkormányzat, vagy a Volán, vagy akárki tehet, hogy te kicsengetés után hazamész és ki sem mozdulsz otthonról szeptemberig. Nem ők tehetnek róla, hogy te nem mész sehová. Te fizetsz a lehetőségért és ők megadják neked a lehetőséget, innentől a te dolgod, hogy te kihasználod-e azt és nem az ő hibájuk, ha nem.

2023. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Így van, aki utána is szeretne csavarogni vagy diákmunkája van, az nyugodtan vegye meg. De, aki vidékről jár be vármegyei székhelyre tanulni, örül, ha végre pihenhet. Akkor meg mibe fájna ez a Volánnak??? Sokkal inkább a vénizéktől kellene az ingyenutazást elvenni, ők okozzák a legnagyobb veszteséget.
2023. jún. 4. 12:30
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

#15

A Volán megadja a lehetőséget, hiszen van félhavi (kiemelten kedvezményes) bérlet. Ha a helyi közlekedésben nincs, az már az önkormányzat sara.

2023. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 hypno ***** válasza:
100%

#15


Pont ma jelent meg egy cikk, hogy 10 éve nem emelhet árat sem a BKK sem a MÁV. A Volánt nem tudom ,de mióta összegyúrták őket a MÁV-val, vélhetően ők sem.

[link]


Amúgy én ellenérdekelt vagyok, mert rohamosan közelít az az idő amikor ingyen utazhatok (már ha megérem). Szóval személy szerint azt mondom, hogy légy elégedett azzal ami neked jut.

2023. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Jó, akkor tapsikáljunk örömünkbe, hogy milyen jó támogatni a nyuggereket a fizetésünkből és gyerekeink 0 fizetéséből. Ma már 06-a van, jegyeket vettem a gyerekeknek, reggel meg az apjuk viszi, de a nagyobbik lányom a bringa mellett tette le a voksát. Magyarország, én így szeretlek.
2023. jún. 6. 07:38
 19/28 hypno ***** válasza:
100%

#18


Te kapod a családtámogatást az én adómból. Mire fel? Oszd be mire költöd.

Kinek mit intéz a kormánya.

2023. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
A családtámogatást a saját jövedelmemből kapom, az öregek a nyugdíjat a te és az én jövedelmemből + az ingyenes pitsajegyet. Az orvosnál is órákat sápítoznak, de egy fillér tb-t nem adnak érte.
2023. jún. 6. 09:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!