Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A diákok miért nem használhatj...

A diákok miért nem használhatják tanév végéig a májusi bérletet?

Figyelt kérdés
Ha már 06.05-ig használható, akkor 06.16-ig már csak egy pár munkanap. Szeptember előtt is megengedik, hogy előtte néhány augusztusi napra érvényes.

2023. jún. 3. 12:39
1 2 3
 21/28 NTBS ***** válasza:
100%
Mert a többség júniusra is megveszi a bérletet. Mert ugye van még Ballagás (sok helyen kötelező az alsóbb évfolyamos diákoknak is), és tanévzáró. Komolyan ekkora gond 2 db félhavi bérlet?
2023. jún. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 hypno ***** válasza:
51%

#20


Vagyis te sem fizetsz adót. Sőt ha az nem takarná be a családi kedvezményedet, akkor TB-t sem.

Legalábbis nem annyit, amit a jövedelmed alapján fizetned kellene.

A gyerekeid meg pláne nem fizetnek sem adót, sem TB-t.


Ez egy régi vita. Az idősek ledolgozták az életüket azért az igérvényért, hogy idős korukra a társadalom majd gondoskodik róluk. Most, amikor ez következne azt mondani, hogy nem ér a nevünk, éljenek ahogy tudnak, nem igazán erkölcsös.

2023. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindenkit ismerek, aki nem dolgozott egész életében, ezért is támogatom a nyugaton intézményesített öngondoskodó rendszert. Fizessen mindenki a saját kalapjába, ne az államéba és akkor nincs vita, hogy kit (nem) vagyunk hajlandóak támogatni. 20 éve fizetek TB-t és még soha nem voltam táppénzen (igen, gyerekekkel sem cigánykodtam, tudom divat most a veszélyeztetett terhesség, természetesen tiszt.kiv.)....
2023. jún. 6. 09:49
 24/28 hypno ***** válasza:
100%

#23


Nálunk is elkezdtük felépíteni az öngondoskodó rendszert. Aztán jött 2010 és az Orbán kormány beszántotta, mert szüksége volt 3000 milliárdnyi nyugdíjra megspórolt pénzre.

2023. jún. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Ez így van, emlékszem, bár a magánnyugdíjpénztárak is megérték a pénzüket, boldogan hazardíroztak a tőzsdén a tagdíjaddal. Annyi "előnye" mégis volt - urambocsá' - , hogyha valaki tisztességgel legdolgozott 30-38 évet, de meghalt azelőtt, hogy a rá irányidó nyugdíjkorhatárt elérte volna, akkor az örökösök megkapták hagyatékul a befizetett tőkét és hozadékot. Ma is van önkéntes nyp. , de az nem mentesít az állami sarc befizetése alól.
2023. jún. 6. 10:25
 26/28 hypno ***** válasza:
88%

#25


Ja. Ezt hazudta a viplafogú szenátor asszony a fidesz nevében. Valójában nagyon is le volt szabályozva, hogy mibe fektethetik a nyugdíjmegtakarításokat.

Érdekes módon az "eltőzsdézett" manyup pénzek után a legtöbb embernek reálhozamot - vagyis az inflációt meghaladó mértékűt - tudtak fizetni. Nem is keveset.

A manyup-ok jegyezték a legtöbb állampapírt ami felé most a lakossági megtakarításokat akarják terelni az új adókkal.

2023. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 hypno ***** válasza:
100%

Fogalmazhatod a következő kérdésedet. A júniusi bérlet rövidesen nem is lesz olyan érdekes a számodra, ha ez igaz.

[link]

2023. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Igen, én is észrevettem, hogy elkanyarodtam a témától, az már most okafogyottá vált. Köszi az infot, az enyémek még előtte állnak (általános isk. felső tagozat). Addig még lesz két választás, hogy legyen mit visszaállítani.
2023. jún. 6. 12:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!