Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet túlélni a tömegkö...

Hogyan lehet túlélni a tömegközlekedést?

Figyelt kérdés

Tavasz végéig éveken keresztül autóval jártam mindenhova (kivéve, ha egy-két km-t mentem, mert akkor gyalog), többek közt munkába is. Sajnos anyagiak miatt kénytelen voltam a kocsimat eladni, így viszont rákényszerültem, hogy tömegközlekedéssel utazzak.


Nem fűztem a minőségéhez sok reményt, főleg itt keleten nem, de a valóság képes volt még így is borzasztóbb lenni.


- gyakran késnek a buszok és vonatok

- tele vannak, szinte mindig úgy állunk, mint a heringek

- lepukkant a buszok és a vonatok jó része, a múlt héten többször is olyan busszal utaztam, amin nem ment a légkondi, mindenki izzadt, mint egy ló, vonatra ugyanez igaz

- MINDIG van vagy egy borzasztó büdös alak, egy hangos cigánybanda, síró gyerek ... stb. Nem utálom a tömeget, de azért ez kicsit sok

- Eddig kb. egy óra volt összesen az utazás, most duplája, ha szerencsés vagyok és pont akkor érkezik hazafelé a busz vagy a vonat, amikor a megállóba érek


Hogyan lehet ezt kibírni hosszú időn keresztül? Tudom, hogy olcsóbb, de még egy lepukkant Swifttel is élvezetesebb utazni.



2023. jún. 20. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Erre nincs tuti tipp. Vagy megszoksz vagy megszöksz.

Én csak tömegközlekedem, nincs autóm és jogsim sem. Mondjuk én Pesten lakok, itt városon belül abszolút semmi bajom a tömegközlekedéssel. Teljesen megbízható. Tömeg az van, de hát ez ilyen. A Budapest környéki közlekedéssel sincs különösebb gond.

Ha vidékre megyek, akkor már szoktam nézni nagyokat, amikor az orrom előtt megy el a csatlakozásom, és jó esetben 1-2 óra múlva jön a következő busz. Tényleg nem lehet erre mit írni, meg kell szokni.

2023. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bicikli nem opció?
2023. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Hát figy egy ezres swift tényleg fillérekből fenntartható.
2023. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
43 éves vagyok. Sosem volt autóm. Mindig tömegközlekedem, vagy kerékpározom. Én is kérdezhetném, hogy hogy a fenébe lehet kibírni hogy mindenhova kocsival kell menni? A sok gyökér balesetveszélyesen vezet, letoltnak, rádhúzzák, 2 méterre követ a kamion, stb.....
2023. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

azért tegyük hozzá, amiket leírtál, ez így a legszarabb oldala a tömegközlekedésnek. ezt valahogy elviseled és kész, legfeljebb megpróbálod magad valahogy könnyíteni, pl. közben zenét hallgatsz.

amikor nincsenek annyian, akkor sokkal inkább kijön az előnyös oldala is: az, hogy nem kell semmire figyelned, elmerülhetsz a gondolataidban, olvashatsz, filmezhetsz, játszhatsz, figyelheted az embereket, nézheted a környezetet, stb.

2023. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten szinte mindig tömegközlekedtem, úgy hogy 2 autó is állt a garázsban. Ott is divat szidni, de szerintem viszonylagosan egész jól el lehet jutni bárhová. Belvárosban, meg metróhoz közel ez még inkább igaz.

4 éve egy vidéki (Dunántúl) megyeszékhelyre költöztem. Itt valami borzalom. Az utazóközönség talán egy fokkal jobb mint pl a pesti külvárosban. De a menetrendet nem tarják. A csatlakozások nincsenek összehangolva. Volt, amikor egyedül álltam a megállóban a sofőr meg volt kedves otthagyni a 30 percenként közlekedő vonalon. Szerencsére munkába biciklivel is be tudok járni. Ez kb 20 perc. Busszal 1 óra. Autóval csúcsidőben szintén 1 óra, azon kívül 15 perc. De kocsival csak akkor megyek, ha hozok-viszek valamit/valakit, vagy annyira rossz idő van.

2023. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Jajjjj a kis aranyifjúnak le kellett mondania a hintóról és a plebs között elvegyülve kell élni mindennapjait. Majd ha ráérek sajnállak.
2023. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
#7 miféle hintó? az átlagemberek körében manapság annak nincs kocsija, aki nem akarja. kéthavi fizudból kijön egy tragacs.
2023. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
és igen, kezdj ingázó életmódba mondjuk miskolc és egy random borsodi falu közt, két hét alatt a maradék életkedved is el fog menni.
2023. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlackSword ***** válasza:
100%
Gondolkodás nélkül kell ignorálni ezeket dolgokat...
2023. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!