Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fényes miért csak egy megállóh...

Fényes miért csak egy megállóhely, Bicere miért egy vasútállomás?

Figyelt kérdés
1. Fényes jobban megközelíthető, magasabb forgalmú vasúti megállóhely Bicerénél. 2. Bicerét miért nem szüntették meg? 3. Hülyeség lenne a Dobos István u. mellé építeni egy állomást v. egy megállóhelyet?
2023. júl. 5. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Állomást nem azért építenek , mert valahol nagy az utasforgalom, hanem azért , mert nagy a vonatforgalom. A kettőnek van egymáshoz köze, de messze nem fedik egymást.
2023. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelenleg tök mindegy, Bicerén nincs menetrend szerinti vonatkereszt. Ha jól veszem ki a hozzászólások közül, Bicere eredetileg egy hadi kitérő: [link]

Fényes pedig 1997-ben jött létre Fényesi szőlők megállóhely áthelyezésével: [link]

Az új megállóhelynek (vasútállomásnak nincs értelme pár kilométerre Békéscsaba vasútállomástól) nem vagyok biztos a létjogosultságában. A menetrendbe talán beférne, egész sok vonat is van, de nem tudom, hányan választanák a vonatot azért, hogy 4-5 kilométert menjen a vasútállomásra, ahonnan még tovább is vezetne a dolga, esetleg közelebbre, ahova valahogy el kell jutnia. Azt se gondolom, hogy Békéscsaba azon részére nagy forgalom lenne, vagy onnan sokan mennének Békéscsabáról vonattal valahová.

2023. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Az új megállóhelyet azért írtam, mert közel lenne a Lencsési ltp.-hez, amely utasforgalmi szempontból sokat nyom a latba.
2023. júl. 5. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ott van egy lakótelep, de az a nem ott lakóknak nem célpont, az ott lakóknak meg Békéscsaba vasútállomás (vagy Gyula, Sarkad, Vésztő) nem célpont. A belváros busszal jobban elérhető, Szeged felé át kell szállni, Szolnok és Arad felé szintén.

Létre lehetne hozni ott egy megállóhelyet, de nem gondolom, hogy túl nagy forgalma lenne. Az átszállás csak a szolnoki irányba kényelmes (5 perc), más irányokba fél óra. Nem tudom, hogy Szolnok irányába mekkora a forgalom a Lencsési lakótelepről.

2023. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!