Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik az országbérlet?

Hogyan működik az országbérlet?

Figyelt kérdés

Hónap vége felé utaznék Debrecenbe Sopronból, ár érték arányban jobban kijönnék országbérlettel.

Olvasgattam róla hogyan is működik a MÁV információs oldalon, de nem teljesen tiszta. Akkor ha van országbérletem, csak helyjegyet kell vennem? Ezt a jegypénztárnál megtudom venni? Vagy online kéne maradjak? Köszönök előre is minden segítséget. Kezdő utazó vagyok😅


2023. júl. 9. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha IC-vel mész helyjegyet kell váltani. Érdemes ezt online és az utazás előtti napokban megtenni, mert úgy sokkal olcsóbb mint aznap a pénztárnál (kb 30%-al). Én Budapestről megyek Debrecentől még 35 km-t, havonta kétszer oda-vissza, ez kb az országbérlet ára, de mellette jó az agglomerációs Volánbuszra is, emiatt nekem abszolút megéri. Már csak a BKK-n kéne elfogadni és tiszta kánaán lenne, de amíg nem teszik kerülöm őket, a legfontosabb célpontokat el lehet érni személyvonattal is (pl S36, G43).
2023. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1

És ki fogja fedezni a BKK sokmilliárdos bevételkiesését?

2023. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 az állam, ahogy most is teszi. Majd ha megszavazzák újra Tarlóst.
2023. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Miért költene tízmilliárdokat ilyesmire az állam, ha úgysem tudja átpártoltatni a budapestieket?

2023. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogok most már írni a MÁV-nak, hogy írják ki kínaiul is az összes információt, mert ebben a k.va országban senki nem beszél/olvas/ért magyarul.
2023. júl. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az országbérlet mellé csak helyjegyet kell venni.

Opciók:

-felármentes vonatra (ideértve a helyjegyköteles járatok felármentes szakaszait és a felármentes kocsikat is továbbító (pl. Békés IC) szerelvények felármentes kocsijait) minden további nélkül felszállhatsz

-helyjegyköteles vonatra akkor szállhatsz fel, ha külön megveszed a helyjegyet, ilyen esetben menetjegy nem szükséges, hiszen ott az ORSZÁGbérlet (IC-re elővételben 650Ft / aznap 990Ft, nem IC minősítésű kocsira 300Ft a helyjegy)

-első osztályra a helyjegy mellett a menetjegyet is külön meg kell váltani, mivel az országbérlet SEM érvényes rá

2023. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!