Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestiek, a "villamos"...

Budapestiek, a "villamos" szóról melyik típus jut eszetekbe először?

Figyelt kérdés

2023. júl. 12. 09:13
A kérdező szavazást indított:
Az UV.
A Ganz csuklós, illetve KCSV.
A Tátra.
A hannoveri.
A Combino.
A CAF.
Egyéb.
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Csodálkoznék, ha lenne bárki is, aki a villamos szó hallatán bármelyikre is gondolna. Villamos és kész. Más kérdés, hogy ki melyiket kedveli bármely okból. Idős ember vagyok, nekem az alacsony padlós megfelelő, bár nem gond a hagyományos építésű sem egyelőre. Tehát Combino és CAF. A hannoveri viszont ezek közül a legkevésbé vonzó.

Én még ilyennel is utaztam: [link]

2023. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Villamosszék🤣
2023. júl. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

"Csodálkoznék, ha lenne bárki is, aki a villamos szó hallatán bármelyikre is gondolna. Villamos és kész."

értsd: elképzelsz egy járművet, melyikre hasonlít legjobban

2023. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Hát én nem.
2023. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, vajon a 70 éves Mari néni meg tudná-e különböztetni őket... :D


Nekem amúgy Budapesten a Combino, Miskolcon a Skoda, Debrecenben viszont a régi kék Ganz villamosok :D

2023. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

"Hát én nem."

akkor úgy mondom: valaki megkér, hogy rajzolj egy villamost. gondolom, nem fogod üresen hagyni a papírlapot.

2023. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ganz meg a Tátra, ha járműről van szó, de alapból ha azt mondod nekem, hogy "villamos", nem a jármű az első gondolatom.
2023. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz, nekem pusztán a villamos szóra nem ugrik be konkrét típus. Tekintve, hogy egy gyűjtőfogalom. Típus nálam adott viszonylatról ugrik be inkább, vagy kerületről, városrészről amerre járok.


Nyilván ha azt mondom, Nyíregyházi villamos, akkor az ott kiállított régi cucc jut eszembe. Ha debreceni villamos akkor egy kék villamos, amit 1-2-szer láttam szóval még a típusát sem tudom. H 4-6-os, akkor Combino, ha 1-es villamos akkor CAF. Ha 47-49-es akkor Ganz.

2023. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"valaki megkér, hogy rajzolj egy villamost. gondolom, nem fogod üresen hagyni a papírlapot"


Nem fogom, de nem is feltétlenül az első eszembe jutó típust fogom lerajzolni. Eleve elgondolkodnék, milyenek vannak, melyiket könnyebb papírra vetni. Vagy csak rajzolnék egy fiktív skicc szerű villamost ami nem konkrét típus.


Mintha azt mondja valaki, hogy rajzoljak egy mozdonyt. Nyilván nem egy 4-6-2+2-6-4 Garratt lesz a rajzom, de nem is egy 424-es.

2023. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 na de az is jó válasz, hogy mire hasonlítana a fiktív skicc. nekem a ganz csuklósra (de talán túlzottan is meghatározó volt gyerekkoromban egy-két mesekönyv, amiben szintén arra hajazott a villamos, szögletes volt és csuklós)
2023. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!