Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-nál komolyan gondolják,...

A MÁV-nál komolyan gondolják, hogy a Záhonyból Zánkáig közlekedő nyári közvetlen vonaton nincs légkondi?

Figyelt kérdés
8 órás út ha éppen nem késik, ebből 6 óra tuti hőségben, de mivel természetesen általában késik, így 6 óra fölött kell a hőségben főni a vonaton. Ma visszafele 2 órát késett, először baleset, majd felővezeték szakadás miatt. Végig 40 fok közeli hőmérséklet, több óra állás a napon hevülő kocsikban, légkondi nincs, de még vizet se osztottak, ha megy akor meg halláskárosulás és arcüreggyulladás a huzattól. Ez mindteljesen oké a MÁV vezetői szerint?

2023. júl. 15. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Nemhiszem, hogy alap a klíma. Utoljára talán 30 éve utaztam vonattal, akkor még az autókban is ritkaság volt, így nem értem mi ez a hiszti?
2023. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Abból kell főzni, ami van. Ha nincs elég légkondicionált kocsi, akkor két lehetőség van: nincs vonat, vagy olyan van, amilyen megy.
2023. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%

nem biztos, hogy nincs, csak mondjuk szr és hiába van bekapcsolva nem érzed pl mint a bkk buszokon.. imádom hogy 40 fokban még az is a meleg levegőt fújja :D

de olyat is el tudok képzelni, hogy nem kapcsolják be, a fűtéssel is ezt csinálják télen, nem egyszer volt hogy amikor mentem suliba reggel megfagytam rajta, visszafelé sikerült ugyanazt a vonatot kifognom és akkor már ment rajta, vagy épp fordítva

2023. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es, 30 éve utaztál vonaton, szerintem kár volt hozzászólnod.

3-as, ezekben a kocsikban tutira nincs klíma.

2023. júl. 15. 23:03
 5/17 anonim válasza:
100%

Sajnos nincs pénz jobb kocsira. Köszönjük meg ezt is a kormánynak!

Vitézyék még anno elindítottak egy közbeszerzést RailJet típusú kocsikra, jött Lázár és (természetesen ezt is) leállította. Következő években a helyzet egészen biztosan nem fog javulni.


Hidd el, nem a MÁV hibája és főleg nem az ott dolgozóké. Múltkor pl. Erdélyből jöttem Magyarországra, Biharkeresztesnél pedig késett a magyar cseremozdony. Azokban a kocsikban volt klíma, a biharkeresztesi MÁV-munkások pedig bekapcsolva hagyták a román mozdonyt, hogy ne legyen meleg amíg állunk. :)

2023. júl. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Igen, komolyan gondolták. A magyar vasúti személyszállítás monopólium, ezért a MÁV azt tesz, amit akar - ez az egyetlen ok, amiért még létezik ez a foskpac. Ha éppen nincs klímás kocsija, akkor úgy küldi el a szerelvényt, hogy az ablakon kívül nincs más légcsere és ezzel még szerződést sem sért. Éljen a Nemzeti Együttmutyizás Rendszere!
2023. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
#4 Te meg egy vonatbu.zi vagy. Gondolom te nyomatod az össze többi vonatos kérdést is. Azután itt hisztizel. Vegyél inkább autót. :D
2023. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7-es ezt is jól benézted, mint az életedet. Az első vonattal kapcsolatos kérdésem volt. Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni akkor minek vagy itt?
2023. júl. 15. 23:26
 9/17 Justinianus ***** válasza:
96%

"Ha éppen nincs klímás kocsija, akkor úgy küldi el a szerelvényt, hogy az ablakon kívül nincs más légcsere"

Nem ÉPPEN NINCS, hanem a járműpark jó részében NINCS klíma. És az ilyen, idényjellegűen közlekedő vonatokra jut majd utoljára.

2023. júl. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak negyven valahány százalékban van légkondi.
2023. júl. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!