Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-nál komolyan gondolják,...

A MÁV-nál komolyan gondolják, hogy a Záhonyból Zánkáig közlekedő nyári közvetlen vonaton nincs légkondi?

Figyelt kérdés
8 órás út ha éppen nem késik, ebből 6 óra tuti hőségben, de mivel természetesen általában késik, így 6 óra fölött kell a hőségben főni a vonaton. Ma visszafele 2 órát késett, először baleset, majd felővezeték szakadás miatt. Végig 40 fok közeli hőmérséklet, több óra állás a napon hevülő kocsikban, légkondi nincs, de még vizet se osztottak, ha megy akor meg halláskárosulás és arcüreggyulladás a huzattól. Ez mindteljesen oké a MÁV vezetői szerint?

2023. júl. 15. 22:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom mennyire követed a témát, de a MÁV-Start pont, hogy elég sokat tesz azért, hogy legalább 1-2 kocsi vonatonként klímás legyen. Ezért van nagyon sok "hibrid' InterCity vonat, klímás és klíma nélküli kocsikkal, differenciált árazàssal.


A baj az, hogy a magyar állam gyakorlatilag az 1990-es évek közepe óta nem bonyolított le sikeres (!) távolsági személykocsipark fejlesztést, az csak a lassú, nem elég nagy és nem.igazán sikeres IC plusz programra korlátozódott, óriasi költségtúllépésekkel. Ezért azt kell használni, ami van és teljesen érthető, ha nem az egész éves alapszolgáltatásból vesznek el kocsikat az idényvonatokra.

2023. júl. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%
A tömegközlekedés nem a kényelemről szól, hanem a közlekedésről. Ha kényelmet szeretnél, akkor autót kell venni.
2023. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es valószínűleg így gondolják a MÁV agyonfizetett felsővezetői is, ezért van az, hogy egyre nagyobb dugók vannak és egyre több közúti baleset, nomeg légszennyezés, gratulálok a haladó gondolkodásodért.
2023. júl. 16. 11:09
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Vonatozzál csak. :)
2023. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú ez 2023-ban... itt felénk is milyen vonatok járnak, már újként is elavultak voltak. Pedig szeretem a kötött pályás közlekedést, de ha lehet, inkább jövök haza busszal.
2023. júl. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én Légkondis vonattal utaztam a múlt héten (07.08. - szombat) Villányba. Igaz nem volt max hűvös a vonaton, de jól jött még arra a közel 40-45 perces útra a légkondis vonat. Vissza meg szokás szerint, mint mindig a régi vonattal utaztam este haza, azon ugyan nem volt légkondi, de jött az ablakon be a friss levegő, ami jólesett estére. :))
2023. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sokszor már az is csoda, ha valami elindul és oda is ér. Ráadásul a balatoni térség kiemelt a nyári szezonban, vagyis odahordták az összes működőképes kocsit, ezzel együtt ilyen a helyzet. Akkor mi lehet azokon a területeken, ahol eleve regionális díjszabás van...

A megvalósult beruházás kevés és silány. A bevétel pedig eddig sem teljesárú jegyekből tevődött össze. A mostani helyzet a különböző díjmentes, napijegyes, megye és országbérletes lehetőségekkel még tovább csökkenti a bevételeket.

Pár hete a Balatonnál olyan összeállítású IC-ket láttunk, hogy némelyik kocsit a rozsda tartotta össze.

2023. júl. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!