Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik vonatokra kell helyjegy?

Melyik vonatokra kell helyjegy?

Figyelt kérdés

Már teljesen bele zavarodtam ebbe a rendszerbe, aki ért hozzá el tudná magyarázni?

Országbérlettel szeretnék utazni Budapestről Székesfehérvárra. Több vonat is megy oda átszállás nélkül de nem tudom melyikre kell helyjegy (ha nem az összesre). Már csak azért sem értem mert pl voltam már egerben is csak az országbérlettel. Szóval végképp nem értem hogy hova kell és hova nem



2023. júl. 18. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha a MÁV applikációt használva bejelölöd a lehetőségek közt (azt hiszem kedvezmények között), hogy “Országbérletem van”, majd így indítasz keresést. Ha kell helyjegy, akkor rögtön meg tudod venni, ha nem, akkor pedig azt írja, hogy 0Ft, ergo simán országbérlettel tudod használni az adott vonatot.
2023. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Hogy a faxba maradtál eddig életben?
2023. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A személy, zónázó, sebes és interrégiókra nem kell venni helyjegyet, illetve az olyan Ic-kre amik nem csak Ic kocsikkal közlekednek. Ilyen például a Szombathelyi vonat amin van úgynevezett gyorsvonati kocsirész. De a balatoni vonatoknál az Ic-kre kell helyjegy még ezekben a kocsirészekben is, illetve az expressz vonatokra is.

Szóval szerintem maradj az első 4 kategóriánál az általam felsoroltak közül és akkor nem lesz baj.

De ahogy az első is mondta az applikáció mutatja hogy melyikre kell és melyikre nem ha beállítod az országbérlet funkciót.

2023. júl. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

IC-re, expresszre kell.

Hibrid IC-ből kétféle van, a leggyakoribb az IC+gyors, erre nem kell a gyorsvonati kocsikba, de előfordul az IC+expressz, erre kell mindenképpen, ilyen például a Balaton és a Tópart IC (van még egy harmadikféle is, az IC+személy hajnalban Szegedről, nyilvánvalóan itt sem kell a nem IC-kocsikba).

Az EC-knél vegyesebb a kép, a Metropol EC-kre váltható, de nem kell helyjegy, más EC-kre meg belföldi forgalomban kell, ilyen például a Transilvania EC.

Railjetre belföldi forgalomban kell váltani helyjegyet, nemzetközi forgalomban nem kötelező.

2023. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!