Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Árulhatok buszjegyet a buszon?

Árulhatok buszjegyet a buszon?

Figyelt kérdés
Nem ütközik törvénybe? Lehet engedély nélkül? Következő a történet: van egy járat, ahol mindig sokan akarnak jegyet venni a sofőrtől,ami ugye 450 Ft tőle. Namost én árulnám 350 Ft-ért, és nyilván az sem lenne gond,hogy visszaadjak visszajárót,ha kell. Szerintem így mindenki jól járna,max a sofőr nem. Ő rám hívná a rendőrséget bosszúból? Ez ugye nem törvénytelen.
2023. júl. 21. 05:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
És ez szerinted nem törvénytelen? :DDDDDD
2023. júl. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én ott ülnék az első üléseken, és akkor megkérdezném, hogy "nekem is van, normál áron, nem veszel inkább tőlem?"
2023. júl. 21. 05:15
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, esküszöm, azért kérdezem.
2023. júl. 21. 05:16
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Engedély nélküli kereskedelem, ráadásul mindezt magánterületen. A legelső utasnál, akinek jegyet akarsz eladni, ledobna a f*szba a buszról. Ha netán mégsem, akkor meg befog majd a NAV és kapsz egy félmilliós büntetést, akár börtönt is.
2023. júl. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Én alapból nem vennék már csak azért sem, mert az ilyenek hamis jegyet árulhatnak.
2023. júl. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,jogos. Nem gondoltam bele. Hasznom egyébként nyilván nem lett volna belőle,hisz ugyanannyiért adtam volna el, amennyiért vettem volna,itt Igazából azt akartam volna kimondottam, hogy ne attól a sofőrtől vegyék.
2023. júl. 21. 05:33
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha üzletszerűen akarnád csinálni, ráadásul a buszon, akkor a szolgáltató engedélye biztosan kellene hozzá, plusz valamilyen vállalkozási forma annak minden vonzatával. Viszont ha van egy felesleges jegyed amit haszon nélkül eladsz valakinek, az önmagában szerintem nem törvénybe ütköző.
2023. júl. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#6 A haszon nem számít, a kereskedelmet akkor is be kell jelenteni és adóznod kell. Ha ezek a kiadások téged negatívba tesznek, mivel a kereskedelemből befolyt pénz nem fedezi a kiadásaidat, azt úgy hívják, hogy csőd.


De ez már az Üzlet kategóriába tartozik.

2023. júl. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a sofőr csak örülne neki, ha nem neki kéne jegyet árusítani.
2023. júl. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként neked mi lenne a haszon? Egész nap ülsz egy buszon rengeteg váltópénzzel, és annyi bevételed van a jegyekből, mint amennyiért vetted. Nem egy tűnik túl sikeres vállalkozásnak.
2023. júl. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!