Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy átszállással utazok...

Ha egy átszállással utazok két vonattal, köteles vagyok a jegyemmel az első vonat után igénybe venni a következő célállomásra menő vonatot, vagy ráérek továbbmenni egy későbbivel is?

Figyelt kérdés

Szabály szerint az útmegszakítás nem megengedett egy jeggyel. Én ezt úgy értelmezem, hogy ha pl. Bp-től Egerig utazom egy vonattal, és becsekkolják a jegyemet indulás után nem sokkal, akkor nem szállhatok le mondjuk Hatvannál, hogy majd ugyanazzal a jeggyel továbbutazzak. De mi van akkor, ha át kell szállni? Konkrétan Hajmáskérről szeretnék Veszprémbe menni Kelenföldön keresztül az alábbiak szerint ugyanazon a napon:


Hajm --:-- / 08:39

Kelenf 09:51 / 22:07

Vesz 23:29 / --:--


Itt ugye elvileg 10:07-kor vissza kellene mennem Veszprémbe, de én csak 22:07-kor szeretnék.


2023. aug. 5. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Mehet későbbivel is, erre nincs szabály.
2023. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem átszállásos utazás, hanem visszafele utazás, hiszen Kelenföld ellenkező irányban van, mint Veszprém. Ha tudsz is így jegyet venni, nem lesz olcsóbb, mintha külön veszed meg a 2 útra a jegyet, mert a km-t Kelenföldnél megtöri a visszafelé utazás miatt.
2023. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nekem az Elvira 3859 forintot ill. 208 km-t ír erre:


Hajm: --:-- / 8:39

Kelenf 09:51 / 10:07

Vesz 11:28 / --:--


Ha szétvágná, akkor 1860 + 2200 = 4060 lenne. Érdekes módon csak a 6:39-esnél és a 8:39-esnél 3859 forint; a többinél nem. Megnéztem a 8:39-est szeptember 20-án, ott is 3859 forint.

2023. aug. 6. 23:45
 4/6 anonim ***** válasza:
A 3859 Ft-os az okosjegy (visszafelé az IC-re), az csak az adott vonatra érvényes, de azt is meg tudod venni külön az adott vonatra, ha van rá még. Minél hamarabb vedd meg online, mert egy idő után elfogy, és csak elővételben, online lehet.
2023. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaa, értem. Csodálkoztam is a 3859-en. Ok, akkor tényleg szétvágja, mert ugyanott jönnék vissza. Én is így gondoltam, csak csodálkoztam a számokon. Még azon is gondolkodtam, hogy legurulok biciklivel Balatonalmádiba, de úgy is csak Sz.fehérvárig tudnék összevonni. Köszi.
2023. aug. 7. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:
A 9-re végződő ár mindig okosjegy, abból már nem jön le kedvezmény. A normál jegy 5-tel osztható összegre végződik, abból lejön 5 % online kedvezmény.
2023. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!