Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha IC menet- és helyjegyet...

Ha IC menet- és helyjegyet vettem egy vonatra, de időközben leszállok egy megállóhelyen és onnan egy órával később utazok tovább ugyanoda a célállomásra, ahova az IC is megy, akkor köteles vagyok új menetjegyet váltani a személyvonatra?

Figyelt kérdés
Vagy érvényességi határidőn belül az IC menetjegy bármilyen vonatra érvényes bármennyi útmegszakítással?

2019. ápr. 16. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Helyjegyet kell venni újat

Ha menettéri a menetjegy az maradhat

2019. ápr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha személyvonattal utazok tovább, ahova nem kell helyjegy? Akkor felhasználhatom a menetjegyem?
2019. ápr. 16. 20:58
 3/6 anonim válasza:
46%

Nem kell újat venned, mert km-re adják a vonatjegyet, tehát amíg a célállomásra nem érsz bármennyiszer megszakíthatod az utazást (amíg érvényes időben a jegyed), csak ha pótjegyes, helyjegyes a vonat, akkor vagy köteles a pluszt hozzávenni a sima jegyhez, de esetedben egy drágább jeggyel akarsz egy olcsóbb vonalon utazni.


Tehát ic-ről átszállhatsz személy és gyors vonatra (ic-re kell a gyorsvonati pótjegy), viszont sima vonatjeggyel nem szállhatsz fel ic-re vagy gyors vonatra. Gyorsvonati pótjegyes jeggyel viszont szállhatsz személyre és gyorsra, de ic-re nem. De amúgy a pénztárnál is megmondják ezt neked, vagy az információnál.


Én egyszer úgy utaztam, hogy Balatonakármiről (valamelyik északi település, nem emlékszem sajna melyik) Veszprémet és Fehérvárat is érintve érkezve Budapestre, mert amúgy simán Fehérváron keresztül érkezik Pestre a vonat, de nekem át kellett ruccanom Veszprémbe ledobni egy csomagot és onnan fel Budapestre, de fontos volt, hogy ne 2 jegyem legyen hanem csak 1 (kedvezmény miatt vonatjegyenként vonták, ha két jegyem van 2 lehetőségem száll el), a kalauz mondjuk nézett, hogy de kretén jegyem van, és már majdnem elkezdte szidni a jegykiadó kolleginát, mikor elmagyaráztam, hogy én kértem így, de nem volt vele gond. :)

2019. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Fontos: az útmegszakítást igazoltatnod kell az állomáson vagy ha ott nincs szolgálat, még leszállás előtt a vonatod kalauzával! Ellenkező esetben a menetjegyedet màr a teljes útvonalra felhasználtnak fogja tekinteni a rendszer, amikor ellenőrzik az érvényességét a második vonaton. Elektronikus jeggyel pedig nincs útmegszakítás
2019. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, az a helyzet hogy elektronikus jegyem van ic-re, de kiderült, hogy le kell szállnom útközben és később utazok tovább ugyanazon a vonalon. Ezesetben csak 1x használhatom fel a jegyem?
2019. ápr. 17. 09:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát újat kell vennem?
2019. ápr. 17. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!