Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan működik az országbérlet?

Hogyan működik az országbérlet?

Figyelt kérdés
Utána olvastam több helyen de nem teljesen érthető nekem.Hálás lennék ha leírnátok,hogy ti hogyan értelmezitek.Vonattal és busszal szeretnék különböző városokba utazni korlátlanul.Ilyenkor vonat vagy buszjegyet nem kell vásárolni?

2023. aug. 23. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vonatról tudok írni tapasztalatot. Vonatnál ugyanúgy kell helyjegy. Ugyanúgy működik a jegyvásárlás mint eddig (pl. a MÁV appban), csak amielőtt rámész a keresésre, a szolgáltatásoknál jelöld be, hogy országbérleted van, és akkor csak a helyjegy vásárlását dobja ki.
2023. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem kell. Az OB maga lesz a jegyed...

Olyan vonatra kell pluszban jegy ami helyjegyköteles.

2023. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor bármelyik városba utazhatok 30 napon belül és ilyenkor nem kell már "sima" jegyet venni mert a bérlet számít jegynek minden egyes utazásnál?
2023. aug. 23. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, amig a bérlet érvényes orrvérzésig utazhatsz.

Ha IC-re ülsz fel akkor kell helyjegy.

2023. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor ez nagyon megéri nekem.
2023. aug. 23. 15:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik hónapja van ilyenem, használtam vonaton, Volánbuszon és kék BKK buszon is (ezen csak Budapest közigazgatási határán kívül érvényes). IC-re helyjegyet kell váltani és csak másodosztályon jó, elsőosztályra még a különbözeti jegy megváltásával sem, de ha teheted inkább utazz IR vonatokkal, mert azok bár lassabbak, nem kell rájuk felár és jó rajtuk a légkondi, míg az IC-n lutri. Volánbuszon viszont nem kell kiegészítő jegyet venni akkor se, ha amúgy az adott járaton kéne. Magyarországon belül így oda mész ahova akarsz, a nagy városok helyi közlekedését kivéve, de a városba ugyanúgy beutazhatsz és sok városban van Volánbusz, például Debrecenben és Miskolcon is sikerült kiváltanom a helyi járatokat, de Budapesten is el lehet lenni vele ha nem a belvárosba mész, például Kelenföld és Kőbánya-Kispest között jár vonat, igaz csak félóránként, de inkább megvárom mint hogy fizessek a metrón.
2023. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!