Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az InterCityt vagy a sima...

Az InterCityt vagy a sima gyorsvonatot szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

Én nappal inkább az IC-t, de estefele gyorsvonat. Nem tudom miért igazából.

Talán azért mert van egy hangulata ha kint full sötét van és úgy megy a vonat. Ilyenkor a sok megálló se annyira zavaró nekem



2023. aug. 30. 12:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez, amit leírtál, nem rossz kombó. Éjszaka tényleg jobb egy gyorsvonat. Hangulatosabb. Én ezt onnan tudom, hogy nekem még az IC után át kell szállni, így nekem mindig van mind a kettő.
2023. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minél több helyen megálló személyvonatot valami régi típusú kocsiban valami mellékvonalon lenyitott ablakban az első kocsiban. Ez kedvencem
2023. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
85%
Én az IC-t, mert ahol járok, ott a gyors macerás, át kell szállni, a vonat retkes, tele van rejtett erőforrással, a wc a zombis játékokat idézi stb. A másik, hogy errefelé nem veszem észre a különbséget a sima személy és a gyors között, a gyors max 3 magállót hagy ki de a pótjegyet meg kifizettetik, akkor már inkább megveszem a helyjegyet az IC-re és gyorsabb, tisztább, van konnektor.
2023. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyors/Interrégió, mert azon FLIRT vagy néha KISS vonat megy amiken van légkondi. IC-n lutri, vagy van vagy nincs. Sajnos reggel kénytelen vagyok IC-vel menni, mert más vonat nem ér oda elég korán (azaz lenne, de azt meg én nem érem el, mert olyan korán nincs még busz az állomásra, gyalog meg túl messze van, 17 km). De visszafelé inkább az Interrégiót választom, már csak azért is, mert nem kell rá helyjegy az országbérlet mellé (meg megszoktam abból az időből amikor még egyáltalán nem is volt rá jó). És csak fél órával hosszabb a menetideje, meg fél órával később indul mint az IC, így pont pár perccel a következő IC előtt ér be.
2023. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább sötétben szeretem az IC-t. Mihamarabb érjünk haza, addig csak ringasson. Napközben a sima gyorsvonatnál minden állomást megbámulok, ahol megállunk. Akkor tetszik a gyorsvonat.
2023. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire számít az úticél és mennyire az utazás.

Szívesen megyek lassabb vonattal, ha vannak érdekességek az állomások környékén, ellenben ha kifejezett céllal megyek valahova, akkor minél gyorsabban és kényelmesebben, annál jobb.

2023. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nincs már gyorsvonatra pótjegy.
2023. aug. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
7. Tényleg? Évekkel ezelőtt utaztam vele utoljára, akkor még volt.
2023. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Már IC pótjegy sincs, csak helyjegy van. Persze jobban felemelték a helyjegy árát mint amennyi a pótjegy volt, így összességében rosszabbul jártunk, de elmondhatták, hogy megszűnt a pótjegy. Bár a bevezetés előtt lehetett trükközni vele, mert ha júniusban vettél helyjegyet júliusi vonatra előre, pótjegyet már nem kellett, de a helyjegy még a régi áron ment, potom 230 Ft-ért lehetett IC-n utazni országbérlettel.
2023. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én szeretem a régi, lepukkant, fülkés kocsikat meg a végtelen vonatozásokat. De tény, hogy én is inkább estefelé, későbbi órákban amikor nincsen tömeg, a sötét még kicsit rá is dob a "balkáni" hangulatra.


Régen 4-5 óra volt vele hazaérni, majdnem mindenhol megállt, megvolt a hangulata a végtelen utazásnak.


Viszont ha a kényelmet és gyorsaságot nézem akkor IC, mert az 3 óra.

2023. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!