Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményetek a buszsofőr...

Mi a véleményetek a buszsofőr szakmáról?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt milyen lehet és majd szeretnék is buszsofőr lenni ezért kíváncsi lennék olyan emberek véleményeire, tapasztalataira, élménybeszámolóira akik dolgoznak/dolgoztak ebben a szakmában. Miért vagy hogyan kerültek kapcsolatba ezzel a szakmával? Miket szerettek vagy nem szerettek benne? Jogosítvány megszerezése mennyire volt nehéz? és hasonlókra miket úgy gondoltok szívesen megosztanátok ezzel a témával kapcsolatban. :)

2023. szept. 4. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A buszsofőr nem szakma,max foglalkozás. Szakképesítést nem igényel. 8 általános+D jogositvány kell hozzá. Amugy nem fizet rosszul ész nem kell hozzá,tehát könnyű megélhetést biztosit!
2023. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem menő. Én mérnök és egyetemi oktató vagyok, van egy kollégám, aki heti egy napot buszsofőr Gazdagréten, gyerekkori álma volt. Nagyon menő a buszsofőr az én szememben.
2023. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Kényelmes nobrainer munka és nem is fizet rosszul, persze azért van felelősség is.


#2: Így menő, ha valakinek amolyan hobbi és van mellette egy rendes munkája.

Aki heti 40-50+ órában nyomja, az a monotonitástól szerintem leépül szellemileg.

2023. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Számomra olyan, mint az összes többi vezetéssel kapcsolatos szakma, vonat, kamion, taxi. Relatív normálisan keresel vele, viszont ha nem szereted alapból akkor csak monoton nyűg lesz az egész.


Mondjuk egy 7-es buszon ami mindig tömött, tele mindenféle állattal, egész nap a kutya nem szól hozzád, ha hozzád is szól mintha kutyával beszélne. Nagy a forgalom, kis helyeken kell manőverezni. Szerintem idegölő lehet.


Vidéken fokkal nyugisabb a helyzet, ott mondjuk attól őrülnék meg, hogy van összesen 2-3 utas / forduló azok is a megszokott arcok. Ha új embert látsz a buszon akkor 2 hétig az lesz a téma, hogy új ember volt a buszon. És napjában lepörgeted többször ugyanazt az útvonalat.

2023. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csodálom őket, sosem bírnék egy ilyen nagy "döggel", amiket vezetnek. A többségük jól vezet.


Más felől ez a munka annak való akinek átlag feletti a stressz-tűrése, mind utasok felől, mind a többi közlekedő részéről. Azért 40x végigmenni azonos útvonalon egy nap alatt...

2023. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hol vezetsz... Pesten belül pl egy 8E, 133E, ilyenek még hétvégén is halálosak. (Igaz, Arriva-vonalak), de pl ezzel szemben egy 54-es a nyugalom szigete kb.
2023. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!