Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy hogy még mindig van...

Hogy hogy még mindig van olyan hogy a buszsofőr zsebre dolgozik?

Figyelt kérdés

Ma utaztam valahova, credobus econell típusú busz volt, és a sofőr amikor jegyet kértem, ami 450 lett volna, azt mondta “300-ért jó lesz?”. És jegyet nem adott.

Ilyen még mindig van?

Azért furcsállom mert pár hónappal korábban meg pont azt ecsetelte egy sofőr, hogy kamera van a buszokon, nézik hogy ad-e jegyet.



2023. júl. 29. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fél ország zsebre dolgozik.
2023. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Hogyhogy-ot egybe írjuk.
2023. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván tudják, melyik vonalon mikor lesz kalauz, és melyik járaton van/működik kamera. Nem szimpatikus tevékenység, de nem is foglalkoznék vele különösebben; amennyit szívnak a buszsofőrök meg amennyi felelősség van rajtuk, azt a havi pár tízezer forintot, amit így zsebre raknak, nem tudom komolyan venni ahhoz képest, hogy mások hatvanpusztai birtokokat építenek az adómból.
2023. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden buszon van nyilván kamera. Amúgy kockáztattatok mindketten, én már többször is láttam olyat, hogy egyik megállóban szállt fel az ellenőr, szóval nem feltétlen a nagyvárosi kiindulóponton száll fel, hanem bármikor lehet, hogy felszáll és akkor bukta van.
2023. júl. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A volannal alig dolgozik nehany ellenor orszagszerte, szoval kicsi az eselye hogy megbuntet.

Amikor en buszoztam akkor evente 1 alkalommal talalkoztam ellenorrel, pedig napi szinten mentem. Azota tobb ellenor nem lett, csak kevesebb.

2023. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

3-as, pont ez a hozzáállás az, ami végső soron a szolgáltatás leépüléséhez vezet ott, ahol a fizető utasok száma az egyik legkönnyebben elérhető adat a szolgáltatástervezés során.


Persze, lehet népszámlálási meg mobil cellainformációs adatokból és buszokon elhelyezett mérőeszközökből is dolgozni, de ezek mind-mind több munkát igényelnek, mint lehívni az értékesítési adatokat.


Így aztán lehet, hogy ma spórolsz 100-200 forintot, de jövőre már lehet, hogy megszűnik a neked legoptimálisabb indulás. És most, hogy le van gatyásodva a büdzsé, ez még fokozottabb kockázat.

2023. júl. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!