Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hűvösvölgyből hova kéne...

Hűvösvölgyből hova kéne indítani buszjáratot?

Figyelt kérdés
Szerintem kéne a városon keresztül átszelő busz, értem, van villamos de semelyik járat nem megy át Pestre. Mondjuk egy Hűvösvölgy-Örs Vezér tere buszjárat mennyire lenne kihasznált? Tudom van metró, de ez sok megállót érintene.

2023. szept. 23. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, látom be, mi értelme volna. A Széll Kálmán teret eléred gyorsan villamossal (onnan meg bármi gyorsan elérhető), de Dél-Budára is el tudsz menni közvetlenül. Busszal értelmetlen, hiszen a Hüvösvölgyi út Kelemen László utca utáni része és a Szilágyi Erzsébet fasor autóval/busszal alig járható. Nem tudom, kinek lenne türelme azt végig ülni.

Aztán a Váron át a Rákóczi út meg Kerepesi út? Ez így poénnak hangzik, de nem Hűvösvölgy érintésével.

2023. szept. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőnek és sajnos az 1.-nek is igaza van. Én szeretem a hosszú buszjáratokat, csak sajna a budapesti dugók miatt már maga a busz is sok esetben hátrányban van a metró és villamos ellen. Ráadásul nem csak az ülne fel aki hosszú távra utazik, hanem az 1-2 megállót utazók is, így nem lenne rajtuk hely. Pl. én imádom és használom ezt: [link]
2023. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy tervezed kivitelezni? Létrejönne egy 61-es villamost és M2-es metrót ötvöző járat? Annak nem lenne sok értelme. Legfeljebb akkor lenne létjogosultsága, ha teljesen eltérő útvonalon közlekedik, kevésbé a két végpont közötti utazásra, Hűvösvölgyet viszont nem igazán lehetne a villamos útvonalán kívül más irányból értelmesen bekötni.
2023. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A város felé nem kéne több.


Esetleg Budakeszi felé lenne értelme. Mert a Szépjuhászné úton nincs semmilyen tömegközlekedés, így aki Hűvösvölgy-Budakeszi útvonalon akar utazni, annak be kell mennie a Budagyöngyéig.

2023. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Soroksárra kellene, mert annak a kerületnek sincs a városon átmenő busza, és ezzel mind a két városrész gyorsabban elérné a belvárost.
2023. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

DUGÓ.


Ne kerülgessük. Anno volt egy jelentős kitelepülés Budakeszi, Telki, meg hasonló helyekre. Kiköltöztek. Kiköltöztek, DE, azért melóba továbbra is Bp.-re jártak/járnak, és a gyerek is a menő Bp.-i suliba jár. És sem ők, sem a gyerek nem ül buszra, kocsival mennek-jönnek. Ezért áll be reggel és délután az út, miközben napközben simán jó.

2023. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Piripócsra
2023. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Max úgy lenne értelme, ha épülne egy út a Flórián tér felé, de akkor meg inkább legyen erdei villamos.
2023. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szerintem frankó lenne, ha lenne egy járat, ami összekötné a jelenlegi 64-es és 218-as buszokat Hűvösvölgyből Solymáron át a Szentlélek térig (zavarérzékenység miatt lehet csak hétvégén meg hétköznap csúcsidőn kívül érné meg járatni)

A belváros felé pedig felejtsd el! :D A 256-os busz se közlekedik már egy jó ideje (a 29-est leszámítva az volt az utolsó buszjárat, ami a Hűvösvölgyet délkeleti irányban hagyta el, és a 29-es is szinte az első adandó alkalommal elkanyarodik balra), egyszerűen a Hűvösvölgyi út nem képes a jelenlegi forgalom kiszolgálására sem, bővíteni pedig nyilván már nem lehet.


Az egyetlen realisztikus lehetőség a Hűvösvölgy és a pesti oldal átszállásmentes összekötésére, az az lenne, ha végre felengednék a Combinókat a fasoron. Esetleg ha egyszer visszaállítanák a villamosközlekedést az Erzsébet híd-Rákóczi út-Thököly út tengelyen, akkor lehetne egy villamosjárat, ami a Hűvösvölgytől Zuglóig vagy Újpalig közlekedne, de az nyilván nem holnap lesz és egy ilyen hosszú járat relevanciája sokmindentől függene :P Vagy ha építenek a 2-es metrónak a Moszkvától egy szárnyvonalat odáig (Budagyöngyéig egyszer tervben volt!), de azt mi már nem éljük meg! xD

2023. szept. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!