Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pécs helyijárat?

Pécs helyijárat?

Figyelt kérdés

Nem ismerem Pécset, helyijáratokat főleg, de szombaton kórházba szeretnék menni látogatni.

Az autóbuszállomástól melyik busszal jutok el az édesanyák útjai kórházhoz? Hol kell felszállnom? Vásárcsarnok oldalán? Melyik megállóban kell leszállni?


2023. szept. 27. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne időpont is, mert több járat is alkalmas, de szombaton van amelyik ritkásan közlekedik.

Pl. a 30-asra az autóbuszállomás melletti régi vásárcsarnok átellenes oldalánál lehet felszállni, 6 megálló, és bő 400 méter gyaloglás kell.

A 2A buszra az Árkád túloldalán a Konzum oldalában kell felszállni, 4 megálló, és onnan több mint 700 méter gyaloglás.

A 46-osra szintén a régi vásárcsarnoknál kell felszállni, 6 megálló és onnan 250 méter gyaloglás.

Stb.

A 2A-hoz kell a felszálláshoz is és a leszállás után is a legtöbbet gyalogolni, de ha pl. csak öt percet kell rá várnod, míg kedvezőbbre egy órát, akkor, ha nem esik nehezedre a gyaloglás, nem kell cipekedned, akkor ez a jobb. Ez a megálló pl. azzal az előnnyel jár, hogy tablón mutatja melyik járat mennyi idő múlva érkezik.

A buszokon is van elektronikus utastájékoztatás; ez a leszálláshoz felkészüléshez segít akkor is, ha netán kimarad megálló, és a megálló számolgatás bukna. Magabiztosság terén úgy tűnhetsz, mint aki ősi tüke.

De, magyarul értenek és beszélnek, ha mégis szükséges valami, akkor meg tudod érdeklődni.


Hogy dönthess, az a legjobb, ha a Google maps-ot használod, mert tetszés szerinti napon tetszés szerinti indulási időpontú induláshoz (az autóbuszállomásra érkezésed) lehet járatlistát kapni.

A lista bármelyik lehetőségére kattintva részletezés látható: hány méterre van a felszállásra alkalmas megálló, melyik az, hány megállót kell utazni és az mennyi időt vesz igénybe, melyik megállóban kell leszállni, és onnan hány métert kell gyalogolni. Be lehet állítani, hogy pl. időben optimális listát adjon, vagy kevesebb gyaloglással járót stb. Nagy (átmérezhető) térképen mutatja az utat, akár utcaképre is lehet váltani, és virtuálisan körbe lehet nézni, lehet jönni, menni.

Indulóhely Pécs autóbuszállomás, célhely Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Pécs, Édesanyák útja 17. (Nem kell ilyen hosszan beírni sem az indulás helyét, sem a cél helyet; az írás kezdete után felkínálja a kiválasztható helyet. Közlekedési eszközként a Tömegközlekedést kell választani (balról a harmadik, én mozdony szemközti képének látom).

Az Indulás most-ra kattintva az Indulás-t kell választani, léptethető az időpont és a naptár is, illetve rájuk kattintva legördülő menüből gyorsabban lehet választani.

Elnézést a részletes ismertetőért, de azt gondolom, nem ismered a használatát, mert egyébként nem kellett volna megkérdezned.

2023. szept. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszi! Sosem utaztam még arra, teljesen idegen.

Évekkel ezelőtt a buszmegállóig jutottam egyszer.


Hát, 2 óra körül szeretnék felszállni a buszra, ha van ebben az időben akkor talán a 30-as lenne nekem a legjobb? Visszafele jönnék 7 óra körül.

2023. szept. 27. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

┌─ Szombaton (2023. szeptember 30-án) 14 órától

Pécs autóbuszállomás → Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika

Pécs, Édesanyák útja 17


2A-s, 550 méter gyaloglás, 14:01-14:26, ÁRKÁD (ÁRKÁD épületén át, aztán túloldalra, kissé balra KONZUM épülete mellett)-Haema Plasma plazma központ, 4 megálló, 750 méter gyaloglás.


32-es, 110 méter gyaloglás, 14:11-14:25, Vásárcsarnok (autóbuszállomás melletti épület túloldalán)-Jurisics Miklós út, 11 megálló, 800 méter gyaloglás.


30-as, 110 méter gyaloglás, 14:17-14:26, Vásárcsarnok (autóbuszállomás melletti épület túloldalán)-Ifjúság útja, 6 megálló, 450 méter gyaloglás.


30Y-os, 110 méter gyaloglás, 14:47-14:55, Vásárcsarnok (autóbuszállomás melletti épület túloldalán)-Ifjúság útja, 6 megálló, 450 méter gyaloglás. ─┘


┌─ Szombaton (2023. szeptember 30-án) 19 órára

Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Pécs, Édesanyák útja 17 → Pécs autóbuszállomás

A 7 óra körül – csak gondolom – az autóbusz állomáshoz érkezés ideje.

Nem a klinikától történő indulás, hanem az autóbuszállomásra érkezés idejét állítottam 19 órára.


30-as, 400 méter gyaloglás, 18:26-18:35, 5 megálló, Ifjúság útja-Vásárcsarnok, 160 méter gyaloglás.


29-es, 800 méter gyaloglás, 18:42-18:49, 4 megálló, Haema Plasma-ÁRKÁD, 650 méter gyaloglás.


30Y-os, 400 méter gyaloglás, 18:46-18:57, 6 megálló, Ifjúság útja-Vásárcsarnok, 160 méter gyaloglás. ─┘

2023. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a részletes választ! Tényleg nagyon hasznos, sokat segítesz.


Megpróbáltam rákeresni utcaképre, akartam képet csatolni, hogy melyik is az a megálló, de egyik képfeltöltő sem működik, ha esetleg lenne időd nézz rá kérlek később is a kérdésre, hátha sikerül.

2023. szept. 27. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
30, 30y, 103, a vásárcsarnoktól indul és az ifjúság útjánál kell leszállni, és onnan felsétálni, vissza ugyan ez.sajnos nagyon ritkán járnak mindenfélbe busz főleg hétvégén.
2023. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt kell felszállnom 14.47-kor a 30Y-ra és az Ifjúság útjánál leszállni?


Visszafele pedig majd megnézem a táblán mikor indul!

2023. szept. 27. 20:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A másik oldalon kell felszállnod.

( [link] )

[link]

2023. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú, igen, most, hogy még egyszer elolvastam, érthető, csak félreértettem.

Köszönöm szépen, meglesz ez!

2023. szept. 28. 05:46
 9/10 anonim ***** válasza:
A vásárcsarnok megállót át helyezték már egy ideje az új vásárcsarnok elé! Csak hogy ne legyen meglepi.
2023. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És hol van az új vásárcsarnok? Akkor a mellékelt fotón szereplő megálló már nem is létezik?
2023. szept. 28. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!