Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonat vagy vonatpótló busz?

Vonat vagy vonatpótló busz?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az elkövetkezendő időszakban sokat kell majd járnom Pestre Tatabányáról, és vissza.. Szerintetek melyik jobb választás?:

Keletiből helyjegyes vonattal utazni, vagy Bicskéig elmenni vonattal, és ott vonatpótló busszal menni?

A helyjegyeset igazából nem szeretem, mert egyszer voltam valami Transilvania nevűn, és szó szerint rengetegen voltak, és a helyemet is elfoglalták… (vajon szombatonként is várható, hogy ilyen sokan lesznek?)

De hallottam, hogy a pótlóbuszon meg gyakran kell állni, mert ott is sokan vannak..

Mi a jobb?



2023. szept. 29. 17:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én múltkor utaztam Tatabánya-Kelenföld IC pótló buszon, autópályán ment, tehát álló utas még véletlenül sem lehetett. Nem volt kényelmetlen, időben kell rá felszállni. Ha Pestre mész mindenképpen ezt az opciót ajánlom. Sopronból mentem, és Tb-tól az EC-vel terveztem tovább menni (fél óra különbség a pótló indulásához képest, de Kelenföldön már csak 10 perc kb, addig gyors ebéd Tb-n), na most mikor Tatán voltam, kb akkor lépett be Hegyeshalomnál 40 perc késéssel. Úgyhogy pótló, ami mondjuk 10 perccel később indult mint a menetrendben írt, de így is volt +30 percem Kelenföldön.

Tatabánya felé mehetsz Railjettel, EC-vel és IC-pótló busszal is, hivatalosan addig elég csak a menetjegy, ezért valószínűleg sokan lesznek rajta, plusz vannak amik nem a Keletiből indulnak helyből, hanem Románia felől érkeznek, így ott nagyobb a késés esélye.

2023. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!