Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Országbérlet mellé lehet...

IQ-Fighter kérdése:

Országbérlet mellé lehet ingyen előreválltott helyjegyet kérni a pénztárnál?

Figyelt kérdés

Üdv! Tegnapi nap hallottam egy olyan pletykát miszerint, ha valaki rendelkezik országbérlettel, akkor tud mellé ingyen helyjegyet igényelni a pénztárnál.


(Ez a helyjegy természetesen csak arra az egy járatra érvényes, amire kéred a jegyet és a busz indulása előtt legalább 15 perccel kell kikérni, mint normál esetben.)


Volán buszra szóló helyjegyről van szó.



Válaszokat előre is köszönöm szépen!



2023. okt. 2. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ingyen? Pletyka? Téged átb..tak!
2023. okt. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Engem ugyan nem basztak át.. :) A szomszéd oldalban levő székeken beszéltek ilyesmiről..


Az volt a hölgy panasza hogy a sok előreváltott jegyes elveszi a helyet a bérletesektől, akik alig férnek így fel a buszra. Erre mondta a másik hölgy, hogy a bérlet mellé is lehet kérni hellyegyet, hogy ne tudják őket kitúrni a buszról.


Ezért érdekelt, hogy az elhangzottak legit információk-e?..


De köszönöm az értelmes, informatív választ. Nem is értem mit vártam.. :D

2023. okt. 2. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Erre mondta a másik hölgy, hogy a bérlet mellé is lehet kérni hellyegyet"


És ebből miért következik, hogy ingyen adják?

2023. okt. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Idézem a volán honlapjáról a vonatkozó részt:


Mi az autóbuszra történő felszállás rendje?

A Volánbusz Zrt. minden járatán a felszállás az első ajtónál történik. Országos járatainkon autóbusz-vezetőink először az ülőhely biztosítással rendelkező utasokat, majd az utazási távolság alapján a bérlettel utazókat, végül a fedélzeten jegyet váltókat kérik meg a felszállásra.


Társaságunknál a felszállási sorrendben - a lehetőségekhez mérten - elsőbbséget élveznek a kisgyermekkel utazók, a terhes anyák, a vakok és a mozgássérültek.


Azon autóbuszjáratok esetében, amelyekkel álló utas nem szállítható, a közlekedő autóbusz férőhely-számának az utasok számára kialakított ülőhelyek számát kell tekinteni.


Az utasok elszállításának sorrendjénél a 213/2012. sz. Korm. rendeletben foglaltak az irányadók, az Üzletszabályzatban foglaltakkal kiegészítve.

2023. okt. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Bérlet mellé nem lehet helyjegyet váltani (buszon, vonaton kötelező) pénzért sem.
2023. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyik szavaddal ütöd a másikat... most akkor mi a kérdés? Tényleg egy igazi íkúfájter vagy öcsém!
2023. okt. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#Igen, és azt is hozzá tette, hogy ingyen. (Ugye ez volt a “pláne” a mondandójában)
2023. okt. 3. 13:17
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 Melyik mondatokra gondolsz?
2023. okt. 3. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a nyáron írtam ezzel kapcsolatban e-mailt a Volánnak, bemásolom mit válaszoltak:


"A bérletek ülőhely-foglalást nem tartalmaznak, de egyes pénztárainkban lehetőség van az ülőhely foglalással közlekedő járatokra az adott napra és járatra 0 Ft értékben bérletes helyfoglaló jegy váltására. Ez a

lehetőség egyelőre nem országosan elérhető, ezért kérjük, a bérletes helyfoglaló jegyről szíveskedjen

pénztárainkban érdeklődni.

"

2023. okt. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A némber aki ezt mondta úgy gondolja, hogy ő mivel megveszi a bérletet magasabb szinten van és övé a fél busz, mivel minden nap utazik mint az a csicska aki csak 1-2x utazik havonta.



Ez a kettő nem fér össze

"Tegnapi nap hallottam egy olyan pletykát miszerint, ha valaki rendelkezik országbérlettel, akkor tud mellé ingyen helyjegyet igényelni a pénztárnál."

"a sok előreváltott jegyes elveszi a helyet a bérletesektől"

2023. okt. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!