Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A (teljes árú) havi buszbérlet...

A (teljes árú) havi buszbérleten az szerepel, hogy "arcképes igazolvány száma. Ide jó a személyi ig. száma?

Figyelt kérdés

Egyes forrásokban azt írják, hogy a buszpályaudvarokon kell valami utazási igazolványt csináltatni, és csak annak a száma lesz megfelelő.

De máshol meg azt írják, hogy bármilyen fényképes igazolvány jó, azaz személyi, jogsi és útlevél is.

Mi az igazság?



2023. okt. 3. 17:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
És mik ezek a források?
2023. okt. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nos, a volanbusz.hu-t leszámítva, ma megkérdeztem az aktuális busz sofőrét (persze, miután már leszálltam a buszról a "félkész" bérlettel a zsebemben). Ő bizton állította, hogy mielőtt valaki bérletet vesz, a pályaudvaron kell csináltatni egy olyan utazási igazolványt vagy mit, és annak a számát kell majd a bérletre írni. Ő ragaszkodott ehhez. Éppen ezért nem is avattam be, hogy az én bérletemen a személyi igazolványom száma szerepel.

Gondolom, ő azért mondta, hogy a pályaudvaron ücsörgő pénztáros kollégájának is legyen valami munkája. De én megijedtem, hogy így nem jó a bérletem. Pedig én a neten úgy értelmeztem, hogy BÁRMILYEN ARCKÉPES IGAZOLVÁNY jó. Elvégre a bérleten sem szerepel semmi konkrétum. Csak ugye, ha engem egy ellenőr megállít emiatt, neki nem mondhatom, hogy a busztársaság tanuljon meg világosan fogalmazni magyarul, ha már kiír valamit a netre.

2023. okt. 3. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez annak ellenére nem egységesedett országosan, hogy már 4 éve a Volánbusz az országos szolgáltató. Egyes megyékben még ragaszkodnak a fényképes bérletigazolványhoz, sok helyen meg már elég egy fényképes igazolvány (pl. személyi) számát megadni.
2023. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én Komáromon belül utaznék, direkt erre kerestem rá a volánbusz oldalán. Ott jónak írták a személyit is.

Akkor még utánajárok. Köszönöm a segítséget!

2023. okt. 3. 20:00
 5/11 anonim ***** válasza:

A hivatalos forrás mint a volánbusz üzletszabályzata ír az az irányadó azt kell alkalmazni. Tény, hogy bár volánbusz országos régiónként lehetnek egyedi szabályok. Komárom esetében az általános szabály szerint arcképes teljesárú bérletre rá kell írni a bérletpénztárban kivaltható bérletigazolvány számát. Üzletszabályzatban az is ott van hogy ennek elmulasztása 4000Ft pótdíjat vonhat maga után. Menj el a pályaudvaron lévő bérletpénztárba és kérdezd meg hogy ott helyileg mi a szabály.

Nem mindenhol fogadják el azt ha a bérletre a személyi igazolványt, jogosítvány vagy útlevél számát írják rá. Annak ellenére hogy ugyan azt a szerepet töltik be.

2023. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szám ott van az arcképes igazolványon mármint a buszberlet igazolványán.

Semmi köze a személyihez.

Azt kell a bérletre írni

2023. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Forrás:


[link]


Idézet a forrásból:


A bérletjegy csak a rajta feltüntetett, bérletigazolvánnyal vagy személyazonosításra alkalmas arcképes igazolvánnyal (mely lehet: személyi igazolvány, útlevél, kártya formátumú jogosítvány) együtt érvényes. Amennyiben a bérlet nyomtatott formában tartalmazza az utazási viszonylatot és kilométer övezetet, arra a személyazonosításra alkalmas arcképes igazolvány számát fel kell tüntetni. .


Amennyiben a bérletjegy nem tartalmazza az utazás viszonylatát és a kilométer övezetet, akkor külön bérletigazolvány kiváltása szükséges és a bérletszelvényre a bérletigazolvány számát kell fel tüntetni. A kitöltetlen bérletszelvény utazásra érvénytelen.

2023. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló, köszönöm a szöveg beillesztését ide!

Én is fennakadtam belőle azon, hogy "amennyiben nem tartalmazza az utazás viszonylatát", CSAKIS olyankor kell mellé bérletigazolvány.

Utánajártam, hogy a HELYI buszokra szóló bérletek esetén az adott város nevének feltüntetése jelenti magát az utazási viszonylatát, ez is fenn van valahol a Volánbusz oldalán.

Végül is akkor ez az igaz? Majd elmegyek a pénztárba megérdeklődni, csak addig is érdekelne, hogy most akkor az eddigiek alapján mégis mi van, mert már minden volt 😅

2023. okt. 4. 23:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az alábbi elérhetőségek valamelyikén. Bár szerintem ugyanarról fognak tájékoztatni, amit már fentebb bemásoltam. De akár a pénztárban is meg tudják válaszolni, mivel úgyis nekik kell kiadni a bérletet. Akkor pedig meg tudják mondani, hogy elég-e a személyazonosság igazolására alkalmas okmány, vagy bérletigazolvány kell.



Ügyfélszolgálat


Információs vonal: +36 1 382-0888 (munkanapokon: 8:00–17:00)


Cím: 1091 Budapest, Üllői út 131.


E-mail: info@volanbusz.hu

2023. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, csakis egy olyan bérletigazolvány számát fogadják el a bérlet mellé.

De másmilyen probléma is adódott emellett: Fel kellett mutatni lakcímkártyát. Nekem ideiglenes van, mivel mindig albérletekből költözöm be és ki, tehát nem érné meg tartósat kiállíttatni oda, ahol hamarosan már úgysem fogok lakni. Az ideiglenesen viszont nem fogadják el (gondolom pont azért, mert nem kötődöm 100 százalékban a városhoz)

Ebből nem lesz buszbérlet :(

2023. okt. 10. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!