Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 74-es trolibusz vonalán...

A 74-es trolibusz vonalán miért hívják a Rákospatak utca megállót Pándorfalu utcának és a Fűrész utcait Nezsider parknak?

Figyelt kérdés

Azt hiszem még 2014-ben történt (a VEKE is cikkezett róla), hogy a 74/74A trolibusz Rákospatak utca megállóját átnevezték Pándorfalu utcára és a Fűrész utcai megállót pedig Nezsider parkra.


Ez igencsak megzavaró, hiszen mind az Erzsébet királyné útján (62, 62A, 69-es villamos, 5-ös busz), mind az M3-as szervízúton (25-ös, 225-ös busz) a Pándorfalu utcai megállóval “párhuzamos” megállókat Rákospatak utcának hívják.


A Fűrész utca -> Nezsider park átnevezéssel ugyanez. A 2 “párhuzamos” megálló (az Erzsébet királyné útján és az M3-as szervízúton) neve Fűrész utca.


Ráadásul a Pándorfalu utca és a Nezsider park “jelentéktelen” helyek, senki sem tudja, hol vannak. Míg a Fűrész utca és a Rákospatak utca igen sokat mond a környéken ismerősöknek.


Naponta utazom a 74-es trolival és csomó arra nem jártas ember kérdezte már a sofőrt vagy más utast, hogy ebben és ebben a megállóban át tud-e szállni a párhuzamos utcákban közlekedő járművekre (69-es vili, 5-ös busz, stb), vagy sem.


A jobb beazonosítás céljából jó lenne, ha visszaneveznék a 2 74-es troli megállót a régi nevére.


Vélemény?



2023. okt. 4. 02:42
 1/6 anonim válasza:
59%
Szerintem meg pont az a zavaró, amikor a közelben, párhuzamos utcákban azonos nevű megállók vannak, vagy egymástól több száz méterrel, akár kilométerrel távolabb (mert ugye a keresztező utca ugyanaz). Így is maradt pl. Fűrész utca nevű megállóból vagy három. Ha appot használsz, vagy térképen keresel, alaposan meg kell nézni, hogy melyikről is van szó. Én kimondottan örülök, hogy átnevezik az ilyeneket, minél kevesebb azonos nevű legyen. Az is jó, ha mindkét keresztező utca benne van a nevében, pl. Rákospatak utca / Csömöri út, Fűrész utca / Szugló utca.
2023. okt. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Pándorfalu és Nezsider az kísértetiesen emlékeztet az outletjeiről elhíresült Pandorf-ra Ausztriában, a Nezsider pedig a Neusiedler-re, ami a Fertő-tó neve németül (Neusiedler See) és Pandorf sincs onnan messze.


De hogy mi köti oda ezeket, arról fogalmam sincs.

2023. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Azon a környéken sok közterület visel a Trianonban elcsatolt településre utaló nevet.
2023. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Az 1-esnek teljesen igaza van.
2023. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2: Azért emlékeztetnek kísértetiesen, mert ez azoknak a településeknek a magyar neve: Pándorfalu = Pandorf, Nezsider = Neusiedl am See.

[link]

[link]

2023. okt. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Te, én soproni születésű vagyok, de így még nem hallottam...
2023. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!