Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatokon a magukat siketnek...

A vonatokon a magukat siketnek beállító, és zsírkő elefántokat, kulcstartókat árusító kéregetők tényleg süketek, vagy átverés, lehúzás az egész?

Figyelt kérdés
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel?

2023. okt. 17. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Tuti átbbbbaszás , a MÁV hirdetné támogatná , ha igaz lenne , hivafalos alapitvány nem kéreget mások zavarásával, fix kirendeltségük van vagy tereken aktivistáik egyenszerkókbsn bizonyos napokon szervezetten kampányolnak .
2023. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez már 30 éve is volt... kiskoromban (80-as évek vége, 90-es évek eleje) mindig a pofámba nyomott egy ilyen "siket" valami plüss akármit.

Sima tarhálás. Ha akarsz adsz neki, ha nem nem. Vagy süket vagy nem. Küld el a k. anyjába és ha válaszol, akkor nem az. :D

2023. okt. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor érdemes egy erre a célra beszerzett sípba erősen, de röviden belefújni, amint elfordul. Ha ijedtében megugrik, vagy odakapja a fejét, akkor nyilvánvaló lebukás. És onnantól nyilvánosan leoltható.
2023. okt. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koaxk Ábel ***** válasza:
92%

Ismerem a jelenséget ez már vagy legalább 30 éve divat! Biztos, hogy kamu!


Amikor én még vonatoztam a 90-es években, akkor legalább volt olyan hasznos ember is aki egy ilyen csíkos szatyorból italokat árult, az is magán kezdeményezés volt, de legalább a legtöbben örültek neki! :)

2023. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Csak lehúzás. Idevágó kifejezés a koldusmaffia. Minden ilyen mellett tovább kell sétálni és semmiképpen nem szabad támogatni.

[link]

2023. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Szólj oda neki, hogy "elejtettél egy ezrest"
2023. okt. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem süketek. Egyszer mikor egy ilyen, magát süketnek tettető csaj tarhált a vonaton, a háta mögött nagy robajjal leesett egy táska a csomagtartóról, a csaj meg összerezzent :D
2023. okt. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Én úgy vagyok vele, hogy akár lehúzás, akár nem, én néha vásárolok tőlük. Ugyanis a mai vadkapitalista világban aki siket, vak, vagy bármilyen fogyatéka van, nagyon nehezen, vagy sehogyan se talál munkát és nagyon kevés a segély. Simán elképzelhető, hogy így próbálnak kicsit segíteni magukon. Ha évente egyszer vagy kétszer veszek valamit, annyival még nem megyek csődbe, de ha valóban segítek ezzel nehéz sorsú embereken, akkor már megérte.
2023. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!