Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 20-as vonalon utazók! Melyik...

20-as vonalon utazók! Melyik a jobb? Bakony/Göcsej IC vagy óránkénti gyorsvonat?

Figyelt kérdés
Tehát minden órában menne Bp - Veszprém - Boba - Szhely (-Zeg) gyorsvonat, vagy ez a két óránkénti bibelődés?

2023. okt. 18. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Ugyanaz a kettő. Egy-egy IC-kocsi van a szerelvényekben, egyébként gyorsvonat.

De mi ebben a bíbelődés?

2023. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igy lehetne óránkénti utemezes
2023. okt. 18. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajkáig órás ütem van, onnantól nyugatra két órás. Gyorsvonattal mi különbözne?

A Göcsej és Bakony IC-kre egyébként motorvonatokat terveznek, arról nincs szó, hogy pontosan hogyan, én mindenesetre Bobáig csatolva járatnám (mint a Hernád-Zemplén IC Miskolcig), onnan gyors szétcsatolás után külön-külön Szombathelyre, illetve Zalaegerszegre, így mindkét végpontra órás ütem lenne.

2023. okt. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó ötlet :D
2023. okt. 18. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg jó így. Szombathelyről eleve a Győr felé menő (Savaria) IC-kkel gyorsabb az út, a veszprémi útirányt teljes úton nem sokan veszik igénybe. A bobai össze-/szétcsatolgatás csak rontana a menetidőn. A korábban Bobán stokkozó szombathelyi/soproni IC-ket is szétszedték, ne haladjunk visszafelé. A Dombóvár/Dunaújváros és Budapest között közlekedő S40/S42 személyvonatok menetidejéből is 10-15 percet elvesz a pusztaszabolcsi stokkozás, remélem, ezt is megszüntetik hamarosan, az egyik lehetne zónázó az elkerülő új pályán, a másik Pusztaszabolcson csatlakozna hozzá.
2023. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
végülis igazad van
2023. okt. 20. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!