Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elhagytam az ország bérletem,...

Elhagytam az ország bérletem, amit pénteken vásároltam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Pénteken vásároltam ország bérletet de sehol sem találom.

Automataban vásároltam és nem kaptam róla bizonylatot, így nem tudom bizonyítani hogy valóban vásároltam.

Automata elkérte a diákigazolvány számomat, ezt a MÁV rendszere nem tudom hogy őrzi e?!

Vajon valamennyi összeget ez esetben visszakapnek?



2023. okt. 23. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Az elveszett, de még a megrongálódott, lekopott bérletet sem cserélik, nem pótolják.

Veszel másikat és jobban vigyázol rá. Ennyit tehetsz.

Vedd a MÁV appban, az a biztos.

2023. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
Újat venni. Semmiképpen ne MÁV appban, mert ott előfordul, hogy levonja a pénzt, de jegyet nem ad. Pár száz forintos jegyre oké, de egy bérlet árát nem kockáztatnám meg.
2023. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%

Még sosem volt olyan hogy nem adott jegyet az app. Max nem találtad meg :D

Ha pedig levonja a pénzt, akkor lehet raklamálni, mert annak van nyoma. Ha automatánál készpénzel fizetsz, annak nincs.

2023. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
2-es, mi ez a marhaság? Nyilván ha levonta a pénzt, azt naplózza a rendszer és neked is van róla bizonyítékod. Ahogy arra is, hogy nincs a fiókodban elérhető jegy. Tök egyszerűen bizonyítható eset, sokkal kisebb a probléma, mintha elhagynák egy papír bérletet
2023. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Újra meg kell venned. Ennyi az egész, legközelebb jobban vigyázol rá. Az igazolvány számot csak a bérletre nyomja nem tárolja azt senki.
2023. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Vedd meg a Máv alkalmazásban, ott nem tudod elveszteni.
2023. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs teendő.
2023. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
#2 Attól, hogy egy csomó kérdéshez odaírod ezt a baromságot, még nem lesz igaz! Ha szökőévente elő is fordul, hogy sikeretelen a vásárlás, akkor is automatikusan érzékeli a rendszer és visszaadja a pénzt.
2023. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az állomáson hagytad el, kérdezd meg az állomást, hátha leadták. Esetleg ha vannak az adott településnek (ahol elvesztetted) Facebook csoportjai, érdemes azokat figyelni, hátha valaki megtalálta és kirakta (néha én is látok ilyen csoportokban talált bérleteket).
2023. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#2 nekem pont fordítva volt. Fizettem, azt írta ki hogy fizetés ellenőrzése sikertelen, leokéztam és megjelent a jegy. Fel is használtam.
2023. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!