Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi szükség a déli körvasút...

Mi szükség a déli körvasút harmadik vágányára, ha még az első kettő sincs kihasználva?

Figyelt kérdés
Akár csúcsidőben is ha odamegyek, látom, hogy néha egy-egy vasút elmegy.
2023. okt. 28. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább már a kérdésben elárultad, hogy nem értesz semmit a témához, azt viszont tudni véled, hogy “nincs kihasználva”.


Mindenesetre:


1. A fejlesztés célja az, hogy jelentősen több vonat tudja használni ezt a szakaszt

2. Önmagában nem sok plusz kapacitást jelent egy harmadik vágány, ha közben máshol szűk keresztmetszetek vannak, épp ezért vannak tervek további beavatkozásokra a szakaszhoz kapcsolódóan (pl ferencvárosi átemelés).

2023. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy tudom, hogy nincs kihasználva. Az egyik vonat már Kelenföldön áll, miközben a mögötte jövő még éppen csak kigurult a Keletiből. Milyen szakmai ismeret kell annak megállapításához, hogy ez nincs kihasználva?
2023. okt. 28. 11:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne ásd mélyebbre magad.


Van ám ott menet közben 3 jelentős elágazás, valamint az ország legjelentősebb rendezőpályaudvara. Szóval nem csak a Keleti - Kelenföld személyforgalom zajlik ott.

2023. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MGéza ***** válasza:
100%
Jelentős tranzit és rendezőpályaudvari forgalom zajlik pont arra, tehát nem indokolatlan. A pályafejlesztést nem csak és mondhatni, nem is elsősorban az utasforgalom kedvéért csinálják. A 150-es vonalat sem kezdték volna el soha 2 vágányosra fejleszteni csak az utasok kedvéért.
2023. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez mellébeszélés. A teherforgalommal együtt mondtam, hogy alig járnak rajta vonatok, csak éppen egy személyvonatos példát hoztam.
2023. okt. 29. 08:31
 6/11 MGéza ***** válasza:
100%
Ja, szóval te bennfentes vagy és ennyire tudod? Én 15 évig dolgoztam rendezőpályaudvaron, de te néha arra jársz, tehát biztos jobban tudod. Oké.
2023. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Drága kisfiam...a vasút az nem "megy el" sehova. Ami megy, az a vonat. 😊
2023. okt. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6


Mégegyszer kérdezem, legyél szíves válaszolni, vagy ha nem tudsz, akkor csendben maradni.


Milyen szakmai ismeret kell annak megállapításához, hogy nincsen kihasználva egy vágány, amin csúcsidőben is legfeljebb 8-10 percenkent járnak a vonatok?

2023. okt. 29. 09:38
 9/11 MGéza ***** válasza:
100%
Igen, kérdező, igen. A teherforgalomban nincs olyan, hogy csúcsidő. Pontosabban van, de nem a személyforgalommal esik egybe. Szart se tudsz és csak okoskodsz, és még neked áll feljebb.
2023. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy naivitásra vall, abból kiindulni, hogy egy adott időpillanatban milyen követéssel ment két vonat rajta...

Nem titkolt cél, hogy a Budapest-Belgrád vonal mellett a kínai vasúti tranzit is Lengyelország helyett Magyarországon keresztül bonyolódjon, szóval a mostani forgalom mellé a jövőben még további növekedésre is számítanak

2023. okt. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!