Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A munkáltatónak nem kerül...

A munkáltatónak nem kerül pénzbe, ha kifizeti a távolsági bérletem? Úgy tudtam, jóvá tudják írni, de nem akarja kifizetni.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ki kell fizetnie törvény szerint, csak mondani akarom neki, hogy ez neki nem rossz, mert jóvá tudja írni és nem kerül neki pénzbe vagy valami ilyesmi...

2023. nov. 2. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább maradj csöndben, mindenkinek jobb lesz.
2023. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De, pénzbe kerül neki, viszont nem ő dönti el, hogy kifizeti-e a 86 százalékát vagy sem.
2023. nov. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbe kerül neki, csak adózni már nem kell utána, ha viszel róla céges számlát.
2023. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Pénzbe kerül neki, és ő dönti el, hogy kifizeti-e. Törvény szerint ugyan ki kellene, de a gyakorlatban nincs semmi következménye, ha nem teszi.
2023. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a távolsági bérletárad téríti, annak egy része kötelezettségen felüli juttatás; érdemi költségei vannak a munkáltató számára.

A munkáltató számára a munkába járáshoz szükséges helyközi bérlet ára 86%-ának megtérítése kötelező. Ez is pénzbe kerül számára, de megfelelő bizonylattal történő elszámolás esetén adókedvezményt kap.

2023. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt mondták nekem, hogy mivel a munkáltatóm egy vállalkozó, le tudja írni az adójából, mint költséget, azért kérdeztem.
2023. nov. 3. 14:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi meg ezért mondtuk, hogy ez egyáltálan nincs így, úgyhogy ne okoskodjál úgy, hogy nem tudsz valamit, csak "hallottad".
2023. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!