Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszos jogosítvány esetén...

A buszos jogosítvány esetén már nincs külön D és D+E kategória, hanem egy jogsi van, amivel szóló és csuklós buszt is lehet vezetni?

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 15:20
 1/8 anonim válasza:
61%
Nem.
2023. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kellett D+E a csuklós buszhoz.


D-vel vezethetsz csuklóst is.

A DE az a busz+utánfutó.

2023. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi kedves 2-es. Az 1-es válasz nem értelmezhető.
2023. nov. 3. 15:45
 4/8 anonim válasza:
1. vagyok. Nem. Azaz: Nem vezethetsz csuklóst. Nálunk külön vizsga kell rá. (Volánbusz Zrt.)
2023. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4: Annak mi a jele? Hivatalos vagy csak cégen belül érvényes?
2023. nov. 3. 15:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A D jó csuklós buszra is. Az, hogy egyes cégek saját belső vizsgához kötik, az az ő dolguk.


A D+E-re nincs külön képzés, hanem az a főszabály, hogy a C+E kategória megszerzése esetén ha van D, automatikusan érvényes a D+E-re is.

2023. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Réges régen még kellett a csuklósra D mellé F5 kategória, de talán valamikor a 80-asévekben eltörölték (a különféle túlméretes járművekre vonatkozó F1-F4 kategóriákkal együtt).
2023. nov. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most már értem. Egy ismerősöm szerint nem sokkal nehezebb vezetni csuklóst, mint szólót, egy íven fordul a "pót" is, így ahol befordul a szóló, ott a nagytesó is. Csak ugye nagyobb hely kell pl. megállóban.


Így érthető, hogy jogsi alapján sincs különbség. :o)

2023. nov. 4. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!