Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton a biciklis kocsiba, a...

Vonaton a biciklis kocsiba, a wc mellett lévő lehajtható székekre kell helyjegy?

Figyelt kérdés
A végállomás előtt 5 percel mentem el a wc-re az IC kocsiba, mert sokkal tisztább, és gondoltam utána leülök egy olyan lehajthatós székre. Egyből jött a kalauz hogy kéri a hely jegyet. Megnéztem, online jegyvásárlásnal nem lehet azokra a székekre hely jegyet venni, x-el vannak megjelölve. Most akkor kell rá vagy nem?

nov. 12. 22:48
 1/3 Justinianus ***** válasza:
0%

Feláras kocsiban - nevéből adódóan - felár (=helyjegy) fizetésével lehet utazni, akár a WC előtti lehajtható ülésen ülsz, akár a WC-n ülsz, vagy akárhol a kocsiban álldogálsz is.

Az érdekelte, hogy fizettél-e felárat, azzal nem foglalkozik, hogy az melyik helyre szól.

nov. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%
Azért kérte, mert eddig nem ült ott senki, most meg ott voltál és azt gondolta olyan utas vagy akinek még nem kezelte a jegyét. Mert az elmondásod szerint ez már a járat vége felé volt, tehát valszeg kezelte a jegyedet már.
nov. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
Nem lehet oda helyjegyet venni, de az egy kerékpárszállító szakasz, valószínűleg a kerékpárral utazóknak van fenntartva az a pár szék, az ott tartózkodáshoz kellene legalább egy kerékpárhelyjegy.
nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!