Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 4 hónap után mennyivel növeksz...

4 hónap után mennyivel növekszik a pénzbírság?

Figyelt kérdés
Augusztus végén kaptam egy 25000 forintos bírságot a villamoson mert nem volt jegyem.30 napon túl tudom hogy 50000-re növekszik de 4-5 hónap után is annyi?Mert azt írta mindenhol hogy 30 napon túl ha nincs befizetve 50ezer.Sajnos nem tudtam befizetni mert még nem dolgozok a a szüleimnek meg nem mertem elmondani.(tudom hogy elcsesztem rosszindulatú kommenteket nem kérek)

nov. 30. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre megmondani. Az esetlegesen felmerülő költségeket kell befizetned az eredeti pótdíjon felül. Fizetési meghagyás díja, végrehajtási költség stb.
nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A házad is rá mehet.
nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha átadják a tartozást végrehajtónak, akkor akár többszázezer forint is lehet a behajtás költsége. Minél hamarabb befizeted a bírságot, annál olcsóbb, de legalább 50000 Ft-al kell számolnod a 30 napon túli befizetés miatt. Részleteket itt találsz (a kulcsszavak szerint Budapestre): [link]
nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
drága lesz
nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem dolgozik + szülőnek nem mondja el = kiskorú. Ellene hiába próbálkoznak jogi lépésekkel. A közjegyző körberöhögi őket ha fizetési meghagyást próbálnak indítani, amit alapesetben úgy 2 hónap után megtesznek, szóval ha tényleg lett volna ilyen az már régesrég jogerőre emelkedett és végrehajtható... Lenne, de mivel az illető kiskorú nem tudják, de ha lehetne is miből hajtanák végre? Mert se jövedelme, se vagyona.
nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Azért én bemennék szülőkkel a BKK-hoz megkérdezni, hogy mi van az üggyel. Jobb ezeket inkább elrendezni. Maximum kértek rá részletfizetést.
dec. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!