Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vehetek helyjegyet elsőosztály...

Vehetek helyjegyet elsőosztályra IC-n, ha...?

Figyelt kérdés
Van egy utazási kártyám, amivel díjmentesen utazok a MÁV teljes hálózatán(a Tanítsunk Magyarországért program résztvevője vagyok), kivéve olyan járatokon, ahol kell pót és helyjegy, csak díjmentes jegyet kell váltanom a jegypénztárba (vagy ha nincs jegykiadás, akkor a kalauznál). Amikor simán utaztam IC-vel, akkor cska a pót és helyjegyet kellett fizetnem. Ez akkor is így működik, ha első osztályon szeretnék utazni?
dec. 3. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen kártya ez, de ha helyjeggyel utazhatsz IC-n, akkor talán elsőosztályon is, ehhez kocsiosztály-különbözeti jegyet kell venni a helyjegyen túl (pótjegy már nincs).
dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem én vagyok a kérdező, de olyat csinálhatok ilyen esetben, hogy a helyjegyet meg ilyeneket online veszem meg, de a díjmentes jegyet a jegypénztárnál (mert máshol nem lehet)í,
dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A díjmentes menetjegy vasúton kizárólag belföldi vonatforgalomban, 2. kocsiosztályon jogosít utazásra. Ha az utas feláras vonaton és/vagy 1. vagy Prémium kocsiosztályon kíván utazni, az utasnak az adott feláras vonatra érvényes vonathoz kötött felárat és/vagy a teljesárú kocsiosztály-különbözetet is meg kell váltani."

[link]

dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Helyjegyet és teljesárú kocsiosztály különbözeti jegyet kell venni. Ez minden olyan utazási igazolványra érvényes ami másodosztályra szól (például a START Klub kártya).
dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha online veszek jegyet, akkor csak annyit kell csinálnom, hogy kiválasztom, hogy csak helyjegyet veszek, és kiválasztom az első osztályt?
dec. 6. 21:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen.
dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!