Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mik azok a leggyakoribb...

Mik azok a leggyakoribb szabálytalanságok, amiket a BKK járművezetők munkájuk során elkövetnek?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedésből írom a szakdolgozatom. Olyanokra vagyok kíváncsi, hogy az elsőajtós felszállásnál oda sem figyelnek, ha valaki nem mutat jegyet, elfelejt megállni a megállóban, stb, jöhet bármi, ami ti vesztek észre a mindennapos közlekedés során.
dec. 8. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

- sárgán áthajtás

- mobilozás

- cigi

- káromkodás

- kaja

dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Igen sokszor nem figyelnek az első ajtóra, de néha az a baj ha figyelnek, mert akkor ha sok felszálló van, akkor percekig állhat a busz a megállóban.


Az ARRIVA buszvezetőknél volt egy konkrét eset amiről tudok: A Budafoki út-Bertalan Lajos utca kereszteződésnél az egyik busz a Gellért tér felől jött, és sárgát kapott, de belement a kereszteződésbe hogy ne legyen baleset mert hirtelen kellett volna fékezni. Gurult tovább a kereszteződésben 10km/h-val (rejtélyes h miért) Szembe jött egy másik busz és simán belement a pirosba.


Sok sikert a szakdolgozathoz!

dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

A KRESZ alapjainak be nem tartása



Folyamatosan látok bkv buszokat piroson átmenni, elsőbbségeadást kieröszakolni szabálytalanul, belső sávban 30 al buszozgatni miközben feltartja a forgalmat stb...


A busz vezetőknek egy dolguk lenne csak, mégpedig a KRESZ betartása, szerintem amelyik erre nem képes azt ki kéne baszni a munkahelyéről.


Volt már olyan eset hogy hajnalban ugy sűvitett átt előttema busza piroson hogy mikor rádudáltam a sofőr elvtárs még mosolygott is.


Minden trógert felvesznek már buszvezetőnek ahogy tapasztalom

dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A sárgán valóban gyakran átmennek, amerre én járok naponta {133E), de... ez csak akkor szabálytalan, ha biztonságosan meg tudna állni. Azért ezen a vonalon nem kezdő sofőrök szoktak lenni, tudják, mit csinálnak.


(Arriva vonal)


A másik véglet pl az 55-ös (Volán), ott minden van... bérletre rá se néz, 70 km/h-val tolja némelyik lakott területen, ami ugyan nem szabályos, de jobban örülök, mint a mainak pl, aki 40 fölé nem megy. Az előbb említett 133E-n sem ritka a 60 km/h, vagy picivel több a Budafoki úton, ahol ugye 60-as tábla van, de sokan nem tudják, vagy nem érdekli őket, hogy ez 3,5 tonnáig érvényes, annál nehezebb járműnek 50!!!


1-es jól írta, bár a káromkodás nem tudom, miért szabálytalan pl, de a mobil a KRESZ szerint az, a BKK- n a cigi is, a kajához nem tudok szólni. Anno 168-ason vezettem egyébként, ott azért az 526.sor és a Helikopter lakópark között én is mentem 60-65-öt, kövezzetek meg :)) bár KRESZ szerint ott lehet 70 , de a belső utasítás szerint 50... szóval szerintem legnagyobb gáz a mobil... ha valaki emlékszik pl a BPI-736 balesetére az Örstől nem messze, az tudja, miért...


Sok sikert :)

dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Valahol sajnos a 3-asnak is igaza van... mondjuk az év trógere díjra javasolnám a 33- as egyik sofőrét, direkt nem írok rendszámot, de 10-bôl 8x bassza rá az ajtót az emberre. Csak tudnám, hova az anyjának rohan hajnalban, miközben 40-nél gyorsabban képtelen menni, 0 fűtéssel, stb..
dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
85%
Nem akarok eltérni a témától, remélem kérdező nem haragszik meg, de az még hagyján, hogy bárkit felvesznek, de szinte bármit el is tűr nekik a közlekedési vállalat. Akár kisebb vétségek, bűncselekmények elkövetését is. Mert csak a BKV-nál kétszáz sofőr hiányzik, a Volánnál úgy tudom még rosszabb a helyzet. A BKK sofőrök gyakorlatilag zsarolják a cég- és a városvezetést, hogy ha nem nézik el nekik az ilyen-olyan dolgaikat, akkor csoportosan felmondanak, és összeomlik a tömegközlekedés. A másik, amit említett valaki, a fűtés, nyáron a klíma hiánya. Ez sem véletlen, ugyan gázolajprémiumjuk van. A nálunk lévő vonalon sokat beszélgettem egy vezetővel, végül megkérdeztem tőle ezt a gázolaj prémium dolgot. Azt felelte, hogy valóban van ilyen. Odafigyelő vezetéssel, vagyis kevés indokolatlan fékezéssel vagy gázadással, plusz a klíma és fűtés üzemeltetés mellőzésével 70-80 ezer forint gázolajprémium összejön neki havonta a fizetésen felül. Szinte félistenek a sofőrök a BKV-nál, a cégvezetés és a városvezetés is nem tuja hogyan nyaljon nekik.
dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Semmit,a bkk-nak nincs járművezetője.
dec. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%
6/7 Tizenpár évig vezettem buszt a bkv-nál.Állandó számot jártam (du,későnvégző ahol a legtöbbet tudsz üzemanyagot spórolni),megvan az összes bérpapírom,most nem túrnám fel de a legtöbb üa megtakarítás amire emlékszem hogy kaptam talán 50-52 ezer volt.Klímára,fűtésre van plusz szorzó a normához.
dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Tudományos igényű fogalmazásban tényleg érdemes lenne figyelembe venni, amit a 7-es mondott. Mélyebben kellene tanulmányoznod a BKK (megrendelő) és a szolgáltatók közötti jogviszonyokat. Magyarán, a járművezetők nem a BKK járművezetői. Egyébként vannak a BKK-nak "járművezető" emberei, akik céges autókat vezetnek (személyautó, furgon), de nyilván nem róluk akarsz írni. Erre azért oda kellene figyelni egy szakdolgozatban.
dec. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Korábban közlekedés (sietés), a menetirányítás felé való bejelentési kötelezettség elmulasztása/késve bejelentés.
dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!