Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mozdonyvezetők hogy oldják...

A mozdonyvezetők hogy oldják meg több órás úton a "biológiai szükségleteiket"?

Figyelt kérdés
Főleg a tehervonatok vezetőire gondolok. Hiába van - ha van - megfelelő fülke, a vezetőállást nem hagyhatják ott.

dec. 14. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csomót kötnek rá. De amúgy tényleg, aki ilyen helyen dolgozik bele kell kalkulálnia evésnél-ivásnál hogy bizony órákig sem tud majd kimenni.
dec. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Hát igen... Ha szembe előz valaki, félre kell kapni a kormányt!
dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Már hallottam olyat, hogy tilos volt a jelző.
dec. 14. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én meg olyat, hogy segédmozdonyvezető vagy ilyesmi.
dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Ez konstruktívabb válasz, mint a #2.
dec. 14. 14:52
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Ki mondta hogy nem hagyhatják el? Ott lehet hagyni a gépet. Persze megvannak a szabályai. Az igénytelenebbje és lustábbja cappy-s üvegbe tolja a pisit, vagy csak kiáll az ajtóba. De meg is állhat nyílt pályán, semmi nem tiltja.

Kakkmakkot is le lehet adni a nyílt pályán, de a normálisabbja felhívja az irányítót hogy tegyék félre a következő állomáson ahol van wc és elmegy ott fészket rakni.

Személyvonaton ha gond van, akkor hátramegy az utastérbe, vagy kocsiba és megoldja. Esetleg a mozdony előtt leguggol. A mozdony előtti részt nem lehet látni a kocsikból, úgyhogy az a legtitkosabb hely :D


Nem kell ezt témát annyira túlmisztifikálni, magyarország nem akkora hely, hogy órákig lehetne vonatozni úgy, hogy semmiféle civilizációt nem találsz...

dec. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nekik is van időnként megálló meg pihenő idő, meg sokszor kényszerből is meg kell állniuk 1-1 állomáson ha épp foglalt a pálya és megkell várni mire a pálya szabaddá válik. Meg azért a tehervonat vezetők is menetrend szerint járnak megvan nekik adva hogy mettől meddig lehetnek az adott szakaszon, mikor indulhatnak és lehetőleg mikorra érkezzenek meg egy pontra ahol lehet 1 órát is várniuk kell mire tovább mehetnek mert épp így állították össze a menetrendet hogy ne legyenek útban senkinek.


Azért órákig nem mennek folyamatosan, nyilván meg kell oldaniuk úgy a dolgot hogy amikor épp pihenő van vagy hosszabb állás akkor ürítsenek, meg akármi ha épp úgy alakul. Meg azért van más is ott ha ilyen van és be is tud ugrani ha bármi történik, mert lehet épp rosszullét is akár ami előfordulhat bárkivel.

dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a 2-ban vicceltem, a 4.-ben leírtam, ami azt hittem, hogy triviális. Legalábbis bízom benne. Képzeld el, ha rosszul lesz...
dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Én meg olyat, hogy segédmozdonyvezető vagy ilyesmi."


Az mi?

dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ma CSM-ben utaznak. CSak Mozdonyvezető.

Régebben ketten voltak, volt egy vonatvezető is. Az teljesen más munkakör mint a mozdonyvezető. De lehet mozdonyvezető gyakornok is az mv mellett.

De persze hivatalosan egyikre sem hagyhatja rá egyedül a vezetést.

dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!