Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lesz valami a motorvonatokból?

Lesz valami a motorvonatokból?

Figyelt kérdés
Korábban ugye voltak hírek, hogy izraelből vennénk " gumiorrú " motorvonatokat használtan. Így hogy most ott mennek a harcok ennek is lőttek vagy ezek beszerzése meglesz?
dec. 18. 05:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Sok évvel ezelőtt véget ért már a notorvonat vásárlás, jó reggelt kívánok! Azóta is szeretettel használjuk mindet.
dec. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Eddig csak pletykaszinten volt erről szó, nyilván az erről való esetleges tárgyalások most kevésbé vannak előtérben.

Villamos motorvonatokra viszont valami van, előzetes piaci konzultáció volt már (előbb 80 motorvonatra, majd 95-re): [link]

dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Nem valószínű. A MÁV szökőévente egyszer vesz néhány új vonatot, pedig a járműpark nagy része cserére érett.
dec. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Igen, fog érkezni 95 STADLER (Flirt?) de szerintem utána inkább új mozdonyokat vesznek, mert a V43-asok nagyon kiöregedtek, de a BZ-k bírják, a Flirtök és a Kissek kiválóan működnek. Szerintem ha bemész a Nyugatiba nem fogsz látni nem alacsonypadlós személyvonatot (vagy ha igen nagyon keveset)
dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

"a BZ-k bírják" - amíg ki nem ütik őket. A Desirók és az Uzsgyik rendelkezésre állása is elég alacsony. Nem csak a poén kedvéért húzza a Dacia mozdony a Bzx mellékkocsit, kevés a dízel jármű.

A kérdésben említett motorvonatok ezek pótlására érkeznének (bár szerintem teljesen más felhasználási területen vetnék be, mint amiben jók).

Három lehetősége van:

-Dízel járművek beszerzése (vagy akkus, hibrid, hidrogén, ami képes felsővezeték nélkül menni)

-Villamosítás (+villamos járművek beszerzése)

-Vonalbezárás/"módváltás"(=buszos pótlás)

Utóbbira láttunk példát, a villamosításra is van példa, dízel (akár új, akár használt) járművek beszerzésére nagyjából két évtizede nem.

dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam amúgy, hogy ez volt még mint hír.

dec. 18. 19:23
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, ebből nem lesz semmi. Ezekre a förmedvényekre senki nem kíváncsi. Elavultak is.
dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!